Reklama

Reklama

Te miejscowości znikną z mapy Lubelszczyzny. Zmiany m.in. w powiecie lubartowskim

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Te miejscowości znikną z mapy Lubelszczyzny. Zmiany m.in. w powiecie lubartowskim - Zdjęcie główne

Niektóre miejscowości w Lubelskiem zmienią nazwę | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje lubartowskie Część miejscowości w kraju, w tym również w województwie lubelskim zmieni nazwy. Wynika to z rządowego projektu.

Reklama

Zmiany od przyszłego roku

Z początkiem 2023 roku niektóre miejscowości w Polsce będą miały nową nazwę. Jest to związane z  projektem rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie ustalenia, zmiany i zniesienia urzędowych nazw i rodzajów niektórych miejscowości oraz obiektów fizjograficznych. W niektórych przypadkach zmian nazw konieczna będzie wymiana dokumentów przez mieszkańców i przedsiębiorców.

- Zaproponowane w rozporządzeniu zmiany wynikają z wniosków organów stanowiących jednostek samorządu terytorialnego, które wpłynęły w tym zakresie do ministra właściwego do spraw administracji publicznej - czytamy w dokumentach na stronie Rządowego Centrum Legislacji.

W całym kraju zmiany dotyczą pond 200 miejscowości. W województwie lubelskim również planowane są zmiany i dotyczą one 18 koloni oraz wsi. 

Lista zmian na Lubelszczyźnie

Powiat bialski, gmina Kodeń: wieś Zagacie będzie mieć nazwę Zahacie;

Powiat biłgorajski, gmina Józefów: wieś Czarny Las-Kolonia na Czarny Las;

Powiat janowski, gmina Godziszów: Zdziłowice Czwarte (część wsi Zdziłowice) na Zdziłowice Czwarte (wieś), Zdziłowice Drugie (część wsi Zdziłowice) na Zdziłowice Drugie (wieś), Zdziłowice Pierwsze (część wsi Zdziłowice) na Zdziłowice Pierwsze (wieś), Zdziłowice Trzecie (część wsi Zdziłowice) na Zdziłowice Trzecie (wieś);

Powiat kraśnicki, gmina Szastarka: Podlesie (część wsi Polichna) na Podlesie (wieś), Polichna Czwarta (część wsi Polichna) na Polichna Czwarta (wieś), Polichna Trzecia (część wsi Polichna) na Polichna Trzecia (wieś), Polichna Druga (część wsi Polichna) na Polichna Druga (wieś), Polichna Pierwsza (część wsi Polichna) na Polichna Pierwsza (wieś);

Powiat lubartowski, gmina Kamionka: Kokosz (część kolonii Kierzkówka-Kolonia) na Kokosz (kolonia), Krzywy Dąb (część wsi Ciemno) na Krzywy Dąb (kolonia);

Powiat lubelski, gmina Wólka: Kolonia Pliszczyn, część wsi Pliszczyn na Kolonia Pliszczyn (wieś), Świdnik Duży Drugi (część wsi Świdnik Duży) na Świdnik Duży Drugi (wieś), Świdnik Duży Pierwszy (część wsi Świdnik Duży) na Świdnik Duży Pierwszy (wieś);

Powiat rycki, gmina Ryki: Kazimierzyn (część wsi Swaty) na Kazimierzyn (wieś), Kruków (część wsi Budki-Rososz) na Kruków (wieś).

Artykuł pochodzi z portalu lublin24.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy