reklama
reklama

Niecodzienne spotkanie z Lechem Dyblikiem w II LO w Lubartowie. Badura ze "Świata według Kiepskich" odwiedził liceum (zdjęcia)

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje lubartowskie Lech Dyblik, znany m.in. z roli Badury w "Świecie według Kiepskich", przyjechał do II LO w Lubartowie.
reklama

 

W poniedziałek gościliśmy w II LO Lecha Dyblika. Jest on aktorem filmowym i telewizyjnym, który przez wiele lat występował na deskach Teatru Narodowego w Warszawie. Popularność i sympatię widzów zyskał dzięki rolom w wielu filmach i serialach. Można go było oglądać w filmach takich reżyserów jak: Wojciech Smarzowski ("Dom zły", Drogówka", "Wołyń", "Pod Mocnym Aniołem"), Lecha Majewskiego ("Dolina Bogów"), Borysa Lankosza ("Ziarno prawdy"), Władysława Pasikowskiego ("Kroll, Psy 2: Ostatnia krew") czy Václava Marhoula ("Malowany ptak"). Szerokiej publiczności znany z występów w "Świecie według Kiepskich".

 

Aktor po raz kolejny przyjechał do naszej szkoły, aby wystąpić w nieco innej roli – profilaktycznej. Artysta  spotyka się z młodymi ludźmi, gdyż czuje potrzebę dzielenie się trudnymi przeżyciami i refleksjami, jak mówi: „Nikt z was nie planuje dla siebie uzależnienia, a jednak ono się zdarza…”
W trakcie spotkania aktor wspominał początki swojej drogi zawodowej, opowiadał młodzieży o marzeniach, aktorskiej karierze i drodze do osobistej katastrofy moralnej. W niezwykle szczery i bezpośredni sposób przedstawił własne przeżycia z okresu popadania w uzależnienie oraz opisał trudną walkę z alkoholizmem. Śpiewał o tym, jak nałóg niszczy całe życie człowieka i zwierzył się z własnej bezradności i słabości w konfrontacji z chorobą alkoholową. Pan Dyblik wielokrotnie podkreślał ogromną rolę rodziny, która nie zawsze jest wzorowa, ale jest „własna”. Przekonywał słuchaczy, że relacje międzyludzkie są niezwykle ważne i należy je nieustannie budować oraz doskonalić. Zwrócił również uwagę młodzieży na konieczność okazywania szacunku drugiemu człowiekowi i zachowaniu pokory, która jest warunkiem spokojnego i pełnego życia.
Program miał na celu uświadomienie młodym ludziom tego, że nie warto marnować sobie życia nadużywając alkoholu.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama