Reklama

Reklama

Mogli od razu powiedzieć, że chcą tego stanowiska dla swojego człowieka. Rozmowa z Andrzejem Zielińskim, odwołanym z funkcji wiceprzewodniczącego RM Lubartów

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Mogli od razu powiedzieć, że chcą tego stanowiska dla swojego człowieka. Rozmowa z Andrzejem Zielińskim, odwołanym z funkcji wiceprzewodniczącego RM Lubartów - Zdjęcie główne

Andrzej Zieliński

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje lubartowskie Na sesji Rady Miasta Lubartów 22 czerwca odwołano wiceprzewodniczącego Andrzeja Zielińskiego. W przedstawionym uzasadnieniu przedstawiciel klubu PiS stwierdził, że "Wiceprzewodniczący Rady Miasta Lubartów Pan Andrzej Zieliński swoimi wypowiedziami, które padły w dniu 14 października 2021 r. przed siedzibą Starostwa Powiatowego w Lubartowie starał się wprowadzić w błąd opinię publiczną, sugerując, iż Polski Rząd chce wyprowadzić Polskę ze struktur Unii Europejskiej". Klub z tego uzasadnienia się wycofał, w nowym napisano, że klub PiS chce mieć reprezentację w prezydium Rady Miasta.

Reklama

 - Jak Pan jako samorządowiec z tak dużym doświadczeniem poczuł się, słysząc wniosek o odwołanie i to uzasadnienie?

- Uzasadnienie odebrałem fatalnie. To jest sprawa poważna. To się kwalifikuje według Kodeksu Karnego jako pomówienie. W żaden sposób nie nawoływałem ludzi do żadnego nieposłuszeństwa, buntu wobec rządu itd. Zasugerowałem tylko, że wypowiedzi czołowych polityków - bo przecież szef klubu PiS to jest czołowa postać, jeśli tak wypowiada się o UE i podaje w wątpliwość sam fakt przynależności Polski do UE - są bardzo niepokojące. Te wszystkie manifestacje, bo Lubartów wpisywał się w cykl manifestacji w całej Polsce, zasygnalizowały, że absolutnie nie akceptujemy kierunku zmierzającego do wyjścia Polski z UE. To, co się stało na wschodzie, dało dowód, że  dobrze się stało, że jesteśmy w UE, jesteśmy członkami NATO i możemy się czuć w miarę bezpiecznie, z jakąś ochroną przeciw agresji Rosji.

Dlatego wniosek odebrałem jako polityczny. A to, że czekano 8 miesięcy - bo uzasadnienie dotyczy wystąpienia z połowy października - to kuriozalne, to śmieszne. Nie jestem przywiązany do stanowiska, trzykrotnie byłem przewodniczącym rady, trzykrotnie wiceprzewodniczącym. Ci, którzy mnie obserwują od lat, bo jestem samorządowcem od 32 lat, wiedzą, że nie nadużywałem stanowiska przewodniczącego i wiceprzewodniczącego. Chodziło mi tylko o to, żeby proces legislacyjny i proces podejmowania uchwał był jak najlepszy. Jak chcieli tego stanowiska, to mogli od razu powiedzieć, że to jest stanowisko polityczne, chcemy je dla swojego człowieka, dlatego pana odwołujemy.

 

Całość rozmowy w papierowym wydaniu Wspólnoty

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy