Reklama

Reklama

Gorąco na sesji Rady Miasta Lubartów. Klub PiS przeprasza wiceprzewodniczacęgo Zielińskiego za uzasadnienie wniosku o jego odwołanie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Gorąco na sesji Rady Miasta Lubartów. Klub PiS przeprasza wiceprzewodniczacęgo Zielińskiego za uzasadnienie wniosku o jego odwołanie - Zdjęcie główne

Andrzej Zieliński

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje lubartowskie Klub PiS złożył wniosek o odwołanie wiceprzewodniczącego Rady Miasta Andrzeja Zielińskiego z klubu KO. Ten zaś poczuł się dotknięty treścią uzasadnienia, przestrzegał, że może ono skutkować odpowiedzialnością sądową.

Reklama

Uzasadnienie przedstawił radny Piotr Kusyk z klubu PiS.

- Wiceprzewodniczący Rady Miasta Lubartów Pan Adrzej Zieliński swoimi wypowiedziami, kóre padły w dniu 14 października 2021 r. przed siedzibą Starostwa Powiatowego w Lubartowie starał się wprowadzić w błąd opnię publiczną sugerując, iż Polski Rząd chce wyprowadzić Polskę ze struktur Unii Europejskiej. Stawianie nieprawdziwych tez miało na celu wywołanie niepokojów społecznych wśród mieszkańców Lubartowa i eskalowanie sporów na tle politycznym. Taka postawa nie przystoi osobie pełniącej funkcję Wiceprzewodniczącego Rady Miasta Lubartów - odczytał radny uzasadnienie.

Wiceprzewodniczący Zieliński poczuł się tymi słowami dotknięty.

- To jest nieprawda, która może skutkować karnie. Proszę państwa radnych o wycofanie tego uzasadnienia - powiedział Andrzej Zieliński.

Po przerwie zarządzone na wniosek radnego Kusyka radna Beata Pasikowska z klubu PiS przeprosiła wiceprzewodiczącego za słowa uzasadnienia, które klub w całości wycofał. 

- Aby koalicja Wspólny Lubartów - PiS miała należytą reprezentację w prezydium rady - brzmi nowe uzasadnienie.

Ogłoszono przerwę na powołanien komisji skrutacyjnej do liczenia głosów podczas wyboru nowego przewodniczącego rady.

To nie jedyne odwołanie na tej sesji. Odwołano już radnych Jacka Tomasiaka i Tomasza Krówczyńskiego z  z komisji Planowania i Budownictwa, na ich miejsce wybrano Grzegorza Gregorowicza ze Wspólnego Lubartowa i Marię Kozak z klubu PiS.

Odwołano też delegata Lubartowa w zgromadzeniu ZKGZL Marka Polichańczuka. Wybrano Krzysztofa Żyśko z klubu PiS.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy