Trwa sesja Rady Powiatu Lubartowskiego. W czasie sesji starosta poprosił o przerwę, podczas której zwołano posiedzenie Zarządu Powiatu Lubartowskiego. W jego skład wchodzą starosta Tomasz Marzęda, wicestarosta Jacek Pożarowszczyk oraz trzech członków Zarządu: Lucjan Mileszczyk, Ryszard Wójcik (wszyscy czterej z klubu Prawa i Sprawiedliwości) i Jan Zaworski (klub Koalicja Obywatelska).
Mało kto z obserwatorów powiatowej sceny politycznej mógł się spodziewać takiej sytuacji: podczas tego posiedzenia Zarząd podjął decyzję o odwołaniu Mirosława Makarewicza ze stanowiska dyrektora SPZOZ-u w Lubartowie. Szef szpitala nie jest obecny na sesji. Wcześniej Rada Powiatu nie uchwaliła sprawozdania finansowego szpitala za 2022 rok.
Mirosław Makarewicz został szefem szpitala w sierpniu 2021 roku, niedługo po tym, jak ze stanowiska dyrektora zrezygnowała Sylwia Domagała. Początkowo Mirosław Makarewicz był pełniącym obowiązki dyrektora. Do wiosny 2022 roku, gdy komisja konkursowa wybrała go na stanowisko dyrektora SPZOZ-u w Lubartowie. W przeciągu niespełna dwóch lat rządów Mirosława Makarewicza w szpitalu wykonano ważne inwestycje, m.in.: nowy tomograf, rezonans magnetyczny i aparat RTG, rozpoczęcie budowy szpitalnego oddziału ratunkowego czy reaktywowanie Oddziału Pediatrycznego. Z drugiej strony wytykano mu m.in. gwałtownie rosnące zadłużenie szpitala.
W porządku obrad środowej sesji jest uchwała w sprawie absolutorium dla Zarządu Powiatu ze starostą Tomaszem Marzędą na czele za 2022 rok. Z naszych ustaleń i rozmów z przedstawicielami różnych ugrupowań w Radzie Powiatu wynikało, że Zarząd najprawdopodobniej nie uzyska absolutorium.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.