Reklama

Reklama

Miasto Lubartów sprzedają węgiel. Gdzie złożyć wniosek?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Miasto Lubartów sprzedają węgiel. Gdzie złożyć wniosek? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje lubartowskie Miasto Lubartów przystąpiło do dystrybucji węgla według założeń programu rządowego.

Reklama

Zasady dystrybucji węgla miasto opublikowało w komunikacie.

W Lubartowie wnioski będą przyjmowane i rozpatrywane przez Miejskiej Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubartowie, a sprzedaż węgla będzie prowadzona przez Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Lubartowie.

Kto i kiedy może złożyć wniosek?

– wniosek (do pobrania u dołu strony, w siedzibie UM Lubartów oraz MOPS) może złożyć osoba fizyczna zamieszkująca w gospodarstwie domowym na rzecz którego dokonywany jest zakup węgla,

– jest uprawniona do otrzymania dodatku węglowego,

– nie nabyła paliwa stałego na sezon grzewczy przypadający na lata 2022–2023, po cenie niższej niż 2000 zł brutto za tonę.

Sposób dostarczania dokumentów:

– wniosek o zakup można składać osobiście – od poniedziałku do piątku w MOPS Lubartów, ul. 3-Maja 24A, w godzinach 8.00-15.00,

– za pomocą środków komunikacji elektronicznej – ePUAP.

Koszty zakupu:

– koszt zakupu węgla będzie wynosił 1900 zł brutto za tonę,

– transport węgla z miejsca dystrybucji –  we własnym zakresie lub za pośrednictwem PEC (płatny),

miejsce dystrybucji węgla: Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Lubartowie, ul. Mickiewicza 50, 21-100 Lubartów.

Informacje dotyczące składania wniosków, MOPS Lubartów – tel. 81 852 60 32.

Termin rozpoczęcia sprzedaży węgla przez samorząd jest uzależniony od podmiotu wprowadzającego węgiel do obrotu, wskazanego przez Ministerstwo Aktywów Państwowych, którym jest Polska Grupa Górnicza.

 

Do programu przystąpiła też Gmina Lubartów. Na swojej stronie napisała:

Węgiel w preferencyjnej cenie 2000 zł będą mogły nabyć osoby uprawnione do dodatku węglowego, po wcześniejszym złożeniu wniosku i uzyskaniu stosownego zaświadczenia z Urzędu Gminy Lubartów. Wnioski można składać od dnia 7 listopada br.

Zakupu będą mogły dokonać osoby fizyczne w gospodarstwie domowym, które są uprawnione do pobrania dodatku węglowego. W ramach zakupu preferencyjnego można będzie nabyć maksymalnie 1,5 tony węgla w terminie do 31.12.2022 r. oraz kolejne 1,5 tony od 01.01.2023 r. do 30.04.2023 r.

Obecnie nie można podać terminu rozpoczęcia sprzedaży węgla przez gminę, gdyż jest to uzależnione od podmiotu wprowadzającego węgiel do obrotu. Podmiot właściwy dla Gminy Lubartów zostanie wskazany przez Ministerstwo Aktywów Państwowych.

Urząd Gminy Lubartów w porozumieniu z podmiotami zewnętrznymi przygotowuje listę miejsc sprzedaży. Po dopełnieniu wszelkich niezbędnych procedur z tym związanych informacje dotyczące tej kwestii będą niezwłocznie podane do publicznej wiadomości.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy