Reklama

Reklama

Lubartów: Szpital nie ma już rzeczniczki prasowej

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Screen z TVP

Lubartów: Szpital nie ma już rzeczniczki prasowej - Zdjęcie główne

W rozmowach z mediami, poza dziennikarzem "Wspólnoty" także z dziennikarzami m.in. "Magazynu Ekspresu Reporterów" TVP, Wioleta Wojciechowska (na zdj.) podkreślała, że szpital nie widzi uchybień w działaniu lekarzy, którzy odpowiadali za opiekę nad Pauliną Sikorą | foto Screen z TVP

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje lubartowskie Z jednej strony jej zadaniem było prezentowanie stanowiska szpitala, z drugiej miała stać na straży przestrzegania praw pacjentów, którzy na ten sam szpital się skarżą. Działania w sprawie wyjaśnienia sytuacji po naszym sygnale podjął Rzecznik Praw Pacjenta. Decyzją dyrektora Wioleta Wojciechowska przestała być rzeczniczką prasową szpitala.

Reklama

Wioleta Wojciechowska została zatrudniona na stanowisku rzeczniczki prasowej SPZOZ-u w Lubartowie, gdy jednostką zarządzała Sylwia Domagała. Utrzymała tę funkcję, gdy stery w szpitalu przejął Mirosław Makarewicz. Jednocześnie pełniła funkcję pełnomocnika dyrektora ds. praw pacjentów. W efekcie z jednej strony jej zadaniem było tworzenie jak najlepszego wizerunku szpitala, z drugiej bezstronnie rozpatrywać uwagi od pacjentów dotyczące działalności szpitala.

Na to, że można dojść do wniosku, że dochodziło w tej sytuacji do konfliktu interesów, zwrócili nam uwagę czytelnicy. Wioleta Wojciechowska bowiem wielokrotnie wypowiadała się w roli rzecznika prasowego m.in. w sprawie Pauliny Sikory, ewidentnie zajmując stanowisko broniące interesu SPZOZ-u w Lubartowie.

Redakcja "Wspólnoty" zwróciła się w połowie marca z pytaniem o opinię w tej sprawie do Rzecznika Praw Pacjenta. Czy pełnienie jednocześnie dwóch takich funkcji przez jedną osobę nie powoduje konfliktu interesów szpitala i pacjentów? - zapytaliśmy m.in. o to. Po naszym sygnale RPP podjął działania.

Pod koniec marca wystosował do dyrektora szpitala w Lubartowie pismo z prośbą o wyjaśnienia. 

WIĘCEJ W AKTUALNYM WYDANIU GAZETY "WSPÓLNOTA LUBARTOWSKA", DOSTĘPNYM OD 25 KWIETNIA W PUNKTACH SPRZEDAŻY ORAZ NA E-PRASA.PL

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy