Reklama

Reklama

Lubartów stawia na rozbudowę strefy gospodarczej. Będą nowe drogi dla przedsiębiorców

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Lubartów stawia na rozbudowę strefy gospodarczej. Będą nowe drogi dla przedsiębiorców - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje lubartowskie Lubartów od wielu lat tworzy korzystne warunki dla inwestowania, co umożliwia szybszy rozwój przedsiębiorców podejmujących działalność na terenie miasta. Dobry klimat inwestycyjny miasta docenia coraz więcej firm z różnych branż, decydując się na lokalizację kolejnych zakładów właśnie w Lubartowie.

Reklama

 

W ramach ogłoszonego kilka dni temu (11 maja) postępowania przetargowego Lubartów zrealizuje inwestycję obejmującą budowę dwóch dróg w terenach inwestycyjnych.

 

Pierwsza z nich to droga w północnej części miasta, biegnąca od ulicy Nowodworskiej. Ułatwi ona dojazd do firmy DAKO - największej w Polsce drukarni opakowań i lidera w branży poligraficznej. Druga z dróg powstanie w terenach inwestycyjnych miasta zlokalizowanych w południowej jego części, na granicy z gminą Lubartów. Jest to nowo uruchamiane miejsce na przemysłowej mapie Lubartowa, gdzie istnieje możliwość lokalizowania typowych zakładów produkcji przemysłowej. Grunty w tym miejscu zostały już zakupione przez właściciela firmy ZIPIS - Jana Pastwę, który w 2023 r. planuje rozpocząć budowę zakładu produkcyjnego, który będzie korzystał z sieci wodociągowej i kanalizacyjnej obsługiwanej przez Lubartowskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. Zakład zadeklarował duże zapotrzebowanie w zakresie dostawy wody i odbioru ścieków.

 

- Środki na budowę dróg, blisko 5 mln zł pozyskane zostały z rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Zakończenie budowy pierwszej drogi planowane jest jeszcze w tym roku, budowa drugiej ma zostać ukończona pod koniec 2023 r. – mówi Burmistrz Lubartowa Krzysztof Paśnik.

 

Równolegle z przygotowaniami do budowy drogi Miasto prowadzi rozmowy z kolejnymi przedsiębiorcami zainteresowanymi zakupem gruntów w Lubartowie. Budowane drogi ułatwią dalszy rozwój strefy gospodarczej miasta. Ta, w ciągu ostatnich 10 lat bardzo się rozbudowała. Zagospodarowanych zostało ok. 30 ha terenów przy ul. Strefowej. Miasto pozyskało łącznie 16 inwestorów tworzących miejsca pracy dla mieszkańców Lubartowa i okolic. Wśród firm, które zdecydowały się połączyć swój rozwój z Lubartowem znalazły się, m.in.: Jeronimo Martins, Motyl s.c., Wolco sp. z o.o. , Botai die Casting Poland sp. z o.o., Fiber sp. z o.o, SW Poland, Jan Pastwa, Parpharma, a także firmy rodzime takie jak: Drukarnia Dako sp. j., Pegwan sp. z o.o., Zalfon sp. z o.o,, Sewiler sp. z o.o., Termoprofi,, Wyroby Metalowe Świerszcz.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy