Reklama

Reklama

Lubartów: Kontrola za kontrolą w szpitalu. Sprawa "chybionego poronienia" i finanse

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Lubartów: Kontrola za kontrolą w szpitalu. Sprawa "chybionego poronienia" i finanse - Zdjęcie główne

foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje lubartowskie Starostwo Powiatowe ruszyło z kontrolami Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Lubartowie.

Reklama

Informowaliśmy już na łamach "Wspólnoty Lubartowskiej" o decyzjach Zarządu Powiatu w Lubartowie w sprawie Pauliny i Tomasza Sikorów. Małżeństwo twierdzi, że w lubartowskim szpitalu Paulinie Sikorze lekarze omal nie usunęli zdrowego płodu. Z związku z tym para złożyła skargę na SPZOZ w Lubartowie.

W efekcie Zarząd Powiatu zadecydował o wysłaniu kontroli do szpitala - jej celem ma być przeanalizowanie procedur przeprowadzonych przez szpital w związku z tą sprawą. Ostateczną decyzję w sprawie tej kontroli Zarząd podjął we wtorek, 24 stycznia. Kontrola jest zatytułowana: "Dostępność i jakość udzielanych świadczeń zdrowotnych zgodnie z treścią skargi na SP ZOZ w Lubartowie z dnia 30.12.2022 r.".

- Kontrolę przeprowadzi Artur Szczupakowski, wsparty przez drugiego pracownika z działu prawnego Starostwa - informuje Krzysztof Dudziński, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego. 

Skarga Pauliny i Tomasza Sikorów została też przekazana do rozpatrzenia Komisji Skarg, Wniosków i Petycji przy Radzie Powiatu Lubartowskiego. 

O przeprowadzeniu innej kontroli zdecydowano natomiast 16 stycznia. Zarząd Powiatu postanowił przyjrzeć się sytuacji finansowej szpitala ze szczególnym uwzględnieniem pożyczek zaciąganych przez SPZOZ w Lubartowie od początku 2018 roku. 

- Ta kontrola już się odbyła. Jej celem było przygotowanie Zarządu do dyskusji na temat nowego programu naprawczego na lata 2022-2024, który szpital ma obowiązek złożyć. Przeprowadzili ją Artur Szczupakowski i Dorota Przytocka ze Starostwa Powiatowego. Wkrótce powinien zostać opublikowany protokół z tej kontroli - zaznacza Krzysztof Dudziński.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy