Reklama

Reklama

Kto w Radzie Miasta Lubartów jest z czerwonej lewicy?

Opublikowano:
Autor:

Kto w Radzie Miasta Lubartów jest z czerwonej lewicy? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje lubartowskie Miała być dyskusja nad zakupem sprzętu dla szpitala. Przerodziła się w przepychankę na temat politycznych korzeni klubu radnych Wspólnota Lubartowska.

Reklama

Grupa radnych już rok temu wnioskowała o przeznaczenie 300 tys. zł na zakup sprzętu medycznego.Wnioskodawcy w grudniu 2021 r. wskazywali na potrzebę zakupu dla szpitala czterech sprzętów - oprócz dwóch już wymienionych, miała to być lampa do fototerapii oraz respirator dla noworodków. Te urządzenia wskazano w uchwale przyjętej w czerwcu. Miasto przeznaczyło wtedy 300 tys. zł na pomoc dla szpitala. 

 

Na sesji 29 listopada radni dyskutowali o zmianie czerwcowej uchwały. Zmiana polega na wykreśleniu respiratora noworodkowego z listy zakupów.
Według Marka Polichańczuka z klubu Wspólnota Lubartowska, jednego z inicjatorów uchwały, należało zakupić sprzęt zaraz po tym, jak złożono wniosek, wtedy ceny były inne. Ograniczenie liczby urządzeń wynika z długiej procedury przetargowej.
- Na przyszłej sesji budżetowej będę wnioskował, żeby ten sprzęt zaległy kupić w ramach posiadanych środków - zapowiedział radny Polichańczuk.
 
 
Na jego wypowiedź zareagował Piotr Kusyk z PiS.
- Obiecaliśmy kupić sprzęt za 300 tys. zł i słowa dotrzymujemy. Jeśli klub reprezentujący lewicę w Lubartowie zechce dołożyć pieniądze, to ja nie widzę problemu. Złóżcie się panowie i kupcie to dodatkowe urządzenie. Natomiast przed chwilą panowie nie zagłosowaliście za zwiększeniem podatków, natomiast generujecie kolejne koszty. Bardzo mi przykro, my za czymś takim nie zagłosujemy - powiedział.
Wypowiedź radnego z PiS ubodła Tomasza Krówczyńskiego ze Wspólnoty Lubartowskiej.
- Panie radny Kusyk, wypraszam sobie kwalifikowanie mnie jako czerwonego lewicowego polityka. Choć ani politykiem, ani czerwonym, ani lewicowym nie jestem, natomiast bardziej lewicowego rządu jak pisowski to jeszcze nie widziałem w tym kraju - powiedział radny.
 
 
Cały artykuł w papierowym wydaniu Wspólnoty
 
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy