Reklama

Reklama

Komitet protestacyjny złożył podpisy w Urzędzie Gminy Lubartów. Są przeciw budowie zakładu przetwarzania odpadów w Annoborze

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Komitet protestacyjny złożył podpisy w Urzędzie Gminy Lubartów. Są przeciw budowie zakładu przetwarzania odpadów w Annoborze - Zdjęcie główne

Członkowie komitetu protestacyjnego składają pismo w biurze podawczym. Od prawej Jacek Tomasiak, Radosław Szumiec, Leszek Krzywina, Maciej Polak, za nim Kazimierz Kolczyński

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje lubartowskie 2301 osób podpisało się pod pismem przeciw budowie zakładu przetwarzania odpadów w Annoborze.

Reklama

Firma Stena Recycling sp. z o.o.chce budować w Annoborze zakąłd przetwarzający odpady. Mieszkańcy Annobiru i Lubartowa są przeciw tej lokalizacji. Powstał komitet protestacyjny, który zbierał podpisy przeciw budowie tego zakładu. Pismo złożono dziś w biurze podawczym Urzedu Gminy Lubartów.

W piśmie komitet wskazuje na argumenty przeciw budowie zakładu. Podkreśla, że w raporcie o oddziaływaniu na śodowisko nie przewidzano protestów społecznych, tymczasem od 10 września odbyło się już kilka spotkań przeciwników zakładu.

Do pisma protestacyjnego dołączono pismo PGK Lubartów z 16 września, w którym miejska spółka anuluje warunki techniczne o podłączeniu do wodociągu, które wydane zostały w kwietniu b.r.

Członkowie komitetu przed złożeniem pisma wymieniali zagrożenia, jakie ich zdaniem łączą się z budową zakładu przetwarzającego odpady: niebezpieczeństwo pożaru, odór, gryzonie i owady.

Komitet protestacyjny zebrał 2301 podpisów w cągu sześciu dni. Pismo ma być wysłane do Sanepidu, RDOŚ, Wód Polskich.

Kolejne protesty przeciw budowie zakładu ma składać fundacja MOL, stowarzyszenie Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Sołectwa Annobór, osoby indywidualne.

 

 

 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy