W środę, 28 czerwca, Rada Miejska w Kocku głosowała w sprawie uchwał o wotum zaufania i absolutorium dla burmistrza za 2022 rok. Przyznanie wotum zaufania i absolutorium oznacza, że radni pozytywnie oceniają działania burmistrza i kierowanego przez niego urzędu w poprzedzającym roku.
Burmistrz Tomasz Futera nie uzyskał wotum zaufania. Za przyznaniem wotum zagłosowało sześcioro radnych: Marek Futera, Agnieszka Bilska, Dariusz Niedziela, Janusz Mitura, Jacek Kruczek i Ryszard Mitura.
Tyle samo było głosów przeciw. Tak głosowali: Adam Zykubek, Jarosław Kowalczyk, Janusz Bilski, Mariusz Pełka, Stanisław Nakonieczny i Radosław Oliwniak.
Dwie osoby wstrzymały się od głosu: Dariusz Różycki i Małgorzata Kozak.
Nieco inaczej wyglądała sytuacja w głosowaniu w sprawie absolutorium. "Za" głosowało siedem osób: Dariusz Różycki, Marek Futera, Ryszard Mitura, Agnieszka Bilska, Dariusz Niedziela, Jacek Kruczek.
Przeciw było trzech radnych: Radosław Oliwniak, Stanisław Nakonieczny i Adam Zykubek. Od głosu wstrzymały się natomiast cztery osoby: Małgorzata Kozak, Jarosław Kowalczyk, Janusz Bilski i Mariusz Pełka.
W efekcie Rada Miejska nie podjęła uchwały w sprawie absolutorium dla burmistrza.
CZYTAJ TAKŻE: Pracownicy szpitala w Lubartowie przyszli do starostwa bronić odwołanego dyrektora (zdjęcia)
* Jak decyzje Rady Miejskiej komentuje burmistrz Tomasz Futera?
* Jakie argumenty przeciw udzieleniu wotum zaufania i absolutorium przedstawia radny Radosław Oliwniak?
* Dlaczego radny Marek Futera głosował za udzieleniem wotum zaufania i absolutorium?
WIĘCEJ, W TYM ODPOWIEDZIE NA TE PYTANIA, W NAJBLIŻSZYM WYDANIU GAZETY "WSPÓLNOTA LUBARTOWSKA", DOSTĘPNYM OD 4 LIPCA W PUNKTACH SPRZEDAŻY ORAZ NA E-PRASA.PL
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.