Reklama

Reklama

Dwie sesje w Lubartowie w jednym tygodniu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Dwie sesje w Lubartowie w jednym  tygodniu - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje lubartowskie Dzisiaj ma się odbyć dalszy ciąg sesji przerwanej 27 lutego. Jutro zaplanowano sesję nadzwyczajną.

Reklama

27 lutego przewodniczący Grzegorz Gregorowicz przerwał sesję Rady Miasta do 14 marca. Większa część radnych uważa, że postąpił wbrew prawu. Złożyli wniosek o zwołanie sesji nadzwyczajnej.

27 lutego na sesji Rady Miasta radny Marek Polichańczuk zgłaszał wnioski o rozszerzenie porządku obrad o uchwały dotyczące uzupełnienia składu komisji Rady Miasta, odwołania przedstawicieli miasta w ZKGZL (jeden z nich złożył mandat radnego) i powołania nowych. Przewodniczący Rady Miasta Grzegorz Gregorowicz nie wprowadził tych punktów pod obrady i zarządził przerwę w sesji aż do 14 marca. Większość radnych uważa, że nie miał do tego prawa, złożyli skargę w Urzędzie Wojewódzkim, złożyli też wniosek o odwołanie przewodniczącego rady.

Czekając na rozstrzygnięcie nadzoru wojewódzkiego, radni złożyli też kolejny wniosek - tym razem o zwołanie sesji nadzwyczajnej. W jej porządku umieścili projekty uchwał, które zgłaszał Marek Polichańczuk, a które nie zostały wprowadzone pod obrady 27 lutego. Radni skierowali też do przewodniczącego rady pismo, w którym informują, że jako wnioskodawcy sesji nadzwyczajnej zgadzają się na rozszerzenie jej porządku o projekty uchwał, które są niezbędne dla funkcjonowania miasta, jeśli burmistrz będzie chciał takie uchwały wprowadzić.  Sesja nadzwyczajna miałaby odbyć się 13 marca - a więc w trakcie sesji, którą przewodniczący przerwał na dwa tygodnie.

Sesja nadzwyczajna odbędzie się w tym tygodniu, ale 15 marca. Przewodniczący Grzegorz Gregorowicz uważa, że wniosek o zwołanie sesji 13 marca, gdy formalnie trwa jeszcze sesja rozpoczęta 27 lutego, był nielogiczny.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy