Reklama

Reklama

Przerwana sesja Rady Miasta Lubartów

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Przerwana sesja Rady Miasta Lubartów - Zdjęcie główne

W przerwie radni dyskutowali o postępowaniu przewodniczącego Grzegorza Gregorowicza

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje lubartowskie Do spięcia między radnymi opozycji a przewodniczącym Rady Miasta Grzegorzem Gregorowiczem doszło już na początku sesji, przewodniczący ogłosił dwutygodniową przerwę.

Reklama

Zaczęło się od złożenia wniosków zmian do porządku obrad przez radnego Marka Polichańczuka. Proponował odwołanie dodatkowych przedstawicieli miasta w zgromadzeniu ZKGZL (zasiadajacy tam Krzysztof Żyśko zlożył mandat), powołanie nowych oraz uzupełnienie składu komisji Rady Miasta: rewizyjnej, planowania, oświaty, skarg i petycji. Przewodniczący Gregorowicz stwierdził, że ponieważ te wnioski nie mają opinii prawnych, nie powinno się ich przegłosowywać. W reakcji na to radny Jacek Tomasiak chciał złożyć tożsame wnioski, ale ponieważ nie miał opinii prawnych, przewodniczący nie godził się na ich złożenie, po kilkukrotnym upomnieniu odebrał Tomasiakowi głos.

- Czy gdybym chciał złożyć wniosek o odwołanie przewodniczącego Rady Miasta, będę zgodny ze statutem? - powiedział radny. Przez kilka minut stał przy mównicy, chociaż przewodniczący przeszedł do punktu dotyczącego sprawozdania burmistrza i nakazywał radnemu, żeby zszedł z mównicy. W tym czasie radny Polichańczuk chciał złożyć wniosek formalny. Złożył go po sprawozdaniu burmistrza, poprosił o 15 minut przerwy. Po przerwie przewodniczący Gregorowicz oznajmił:

- Ponieważ pojawiły się głosy, które według mnie nie mają wiele wspólnego z faktami, nie jesteśmy w stanie w sposób spokojny i wyważony dojśc do wspólnego stanowiska, ogłaszam przerwę tej sesji o dwa tygodnie i jeden dzień, do 14 marca o godz. 16 - i zakończył dzisiejsze obrady.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy