Reklama

Reklama

Czytanie Jeżycjady w SP3 w Lubartowie. Uczniowie czytali książki Małgorzaty Musierowicz (zdjęcia)

Opublikowano: śr, 11 maj 2022 15:42
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje lubartowskie Młodzież starszych klas Szkoły Podstawowej nr 3 im. Piotra Firleja w Lubartowie uczestniczyła w VI Ogólnopolskim Czytaniu "Jeżycjady" Małgorzaty Musierowicz, organizowanym przez wydawnictwo Akapit Press w dniach 7 marca - 7 maja.

Reklama

 

Organizatorem akcji w szkole była biblioteka szkolna, a odbywała się ona 6 maja br. jako jedno z działań Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Krótką informację o autorce książek młodzieżowych przedstawiła pani Ewa Abramek - szkolna koordynatorka i inicjatorka akcji, a tło społeczno-historyczne książek Musierowicz zaprezentowała pani Danuta Olejniczek.

 

Nasza tegoroczna akcja składała się z różnych działań. Główną formą było głośne odczytanie przed publicznością wybranych, często humorystycznych, fragmentów książek. W tym roku wybraliśmy fragmenty: "Kłamczuchy", "Idy sierpniowej" i "Pulpecji", które czytali chętni uczniowie z klas: VIIf, VIIIa i VIIIf. Młodzież klasy VIIIc, przygotowana pod kierunkiem pani Agaty Borzęckiej, przedstawiła krótką scenkę teatralną, także opartą na "Kłamczusze". Klasa VIIIg uczestniczyła w projekcie fotograficznym "Sleeveface - z książką Musierowicz Ci do twarzy" przygotowanym przez panią Kingę Grzelak. Całej imprezie towarzyszyła gazetka tematyczna dotycząca Małgorzaty Musierowicz i jej twórczości. Znalazły się tam informacje biograficzne o Autorce, "Jeżycjada" od A do Z, krótkie streszczenia poszczególnych części serii oraz drzewo genealogiczne rodziny Borejków - bohaterów książek. Wyeksponowane też zostały wszystkie książki Autorki, które znajdują się w bibliotece, jako zachęta do wypożyczenia ich do domu.

 

Nasza biblioteka szkolna po raz drugi uczestniczy w tej akcji. Książki Małgorzaty Musierowicz mają fabułę wciągającą młodego czytelnika, a opisane w nich historie są oparte na prawdziwym życiu nastolatków, dlatego każdy może się identyfikować z jej bohaterami.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy