Reklama

Reklama

Pole golfowe, parki linowe, kręgielnia - Cyców buduje centrum sportu i rekreacji za 17 milionów

Opublikowano:
Autor:

Pole golfowe, parki linowe, kręgielnia - Cyców buduje centrum sportu i rekreacji za 17 milionów - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łęczyńskie Kiedy mieszkańcy spotkają się na kręglach czy przy dołkach na polu golfowym w Wólce Cycowskiej? - pytamy wójta Cycowa, omawiając budżet gminy na 2023 rok.

Reklama

- Jest specyficzny w związku z sytuacją w kraju i wojną w Ukrainie. Jest trudny i nastręcza obaw, co do jego pełnej realizacji, ponieważ trudno przewidzieć wydatki przy tak dużej inflacji. Już pierwsze podjęte działania przypominają zderzanie się z murem. Tymczasem to budżet bardzo ambitny. W normalnych czasach nie byłoby z nim problemu, ale w obecnych realiach już widzimy, że np. wydatki na oświatę i administrację wzrosną drastycznie, bo rosną płace, a subwencja nie pokrywa nam nawet 50 procent wydatków oświatowych. Bez kredytów się nie obejdzie. Może zaplanowaliśmy za dużo inwestycji, ale tak się ułożyło, że przygotowaliśmy dokumentacje wykonania wielu zadań.

Które wskaże Pan jako główne?

- Największą i najciekawszą nie tylko w tym roku, ale na przestrzeni ostatnich lat jest budowa Gminnego Centrum Spotu i Rekreacji w Wólce Cycowskiej za prawie 17 mln zł. Z boiskiem pełnowymiarowym do gry w piłkę nożną i tzw. treningowym oraz trybunami na pięćset osób, z boiskami wielofunkcyjnymi do gry w siatkówkę i koszykówkę, z kortami tenisowymi, dwoma parkami linowymi, dla dzieci i dorosłych, dwoma placami zabaw, siłownią zewnętrzną, budynkiem z salami do organizacji np. konferencji i salami treningowymi oraz profesjonalną kręgielnią i mini polem golfowym. Główne inwestycje to także budowa stacji wodociągowej w Stręczynie Nowym za 1,1 mln zł, sal gimnastycznych przy Szkołach Podstawowych w Garbatówce za prawie 2,7 mln zł i w Stawku za 2,6 mln zł, dokończenie budowy PSZOK-u w Kopinie, który jest zadaniem wieloletnim i w roku bieżącym przeznaczamy jeszcze 700 tys. zł na jego dokończenie oraz sfinalizowanie oczyszczalni ścieków w Podgłębokiem. W tym ostatnim przypadku czekamy na wyrok w toczącej się sprawie sądowej, ale chcielibyśmy tę oczyszczalnię uruchomić, na co potrzeba około 300 tys. zł.

Centrum zapowiada się na wizytówkę sportowo-rekreacyjną Cycowa. Kiedy mieszkańcy spotkają się na kręglach czy przy dołkach na polu golfowym?

(...)

Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu "Wspólnoty Łęczyńskiej" - LINK

Artykuł pochodzi z portalu tubalecznej.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy