Reklama

Reklama

NIK doceniła inwestycję bialskiej Filii AWF

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: WIKIPEDIA/BeataGV

NIK doceniła inwestycję bialskiej Filii AWF - Zdjęcie główne

foto WIKIPEDIA/BeataGV

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

informacje bialskie Najwyższa Izba Kontroli oceniła realizację inwestycji związanych z rozwojem sportu akademickiego. Dobrze oceniła Filię AWF w Białej Podlaskiej, gorzej wypadła macierzysta uczelnia, czyli warszawska AWF.

Reklama

W ubiegłym tygodniu NIK poinformowała nas o wynikach kontroli pn. "Miliony na akademicki sport, a medali mniej".

– W latach 2017-2021 (do końca marca) na realizację wszystkich programów i zadań związanych z rozwojem sportu akademickiego przeznaczono ponad 100 mln zł, a blisko 280 tys. studentów objęto wsparciem. Dodatkowo na rozwój akademickiej infrastruktury sportowej przeznaczono ponad 195 mln zł – ustalili kontrolerzy.

NIK stwierdziła, że nie osiągnięto awansu w klasyfikacji medalowej na międzynarodowych zawodach studentów.

Szczególną uwagę inspektorzy zwrócili na zadania inwestycyjne dotyczących rozwoju sportu akademickiego. Wnikliwie zbadali m.in. trzy zamówienia publiczne w warszawskiej AWF i bialskiej Filii AWF. Stwierdzili, że prawidłowo zostały przeprowadzone przetargi w ramach modernizacji hali lekkoatletycznej w Białej Podlaskiej. Bialska filia otrzymała dotację ministerialną na to zadanie w wysokości 1 mln zł. Wykonano wymianę nawierzchni syntetycznej hali lekkoatletycznej oraz modernizację zaplecza szatniowego tej hali.

– Obydwa postępowania zostały udzielone prawidłowo, zgodnie z przepisami ustawy. W wyniku analizy dokumentacji finansowo-księgowej tej inwestycji stwierdzono, że środki na łączną kwotę 1 273,7 tys. zł zostały wydatkowane zgodnie z podpisaną umową, a dotację rozliczono prawidłowo – oceniła NIK.

 

Ponadto w podsumowaniu kontroli dodatkowo odnotowano, że posiadająca liczne obiekty sportowe bialska filia wykonała w omawianym czasie także modernizację hali do podnoszenia ciężarów oraz podjęła działania w zakresie poprawy efektywności energetycznej hal: gimnastycznej, lekkoatletycznej oraz pływalni.

W tymże samym czasie ministerstwo dofinansowało także budowę odkrytej pływalni przy kampusie Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

 

NIK miała zastrzeżenia do naruszenia przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych w warszawskiej AWF podczas termomodernizacji hali sportowej nr 57 oraz przepisów prawa budowlanego w zakresie dokonywania okresowych przeglądów stanu technicznego obiektów budowlanych i do nieprawidłowego prowadzenia książki obiektu budowlanego – hali sportowej nr 5. Warto zaznaczyć, że wysoko oceniana przez NIK bialska hala lekkoatletyczna w dobrym stanie technicznym znakomicie służy sportowcom. W obecnym roku zawodnik AZS AWF Biała Podlaska Piotr Tarkowski został halowym mistrzem Polski w skoku w dal z wynikiem 8,01 m. Jego trenerem jest Tadeusz Makaruk.

Artykuł pochodzi z portalu bialasiedzieje.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy