Reklama

Reklama

Biała Podlaska : Szpital startuje z pomocą dla Ukraińców

Opublikowano:
Autor:

Biała Podlaska : Szpital startuje z pomocą dla Ukraińców - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

informacje bialskie W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym został utworzony Komitet Społeczny „Szpitalne Biuro Pomocy Ukrainie". To odpowiedź na płynące potrzeby obywateli Ukrainy przebywających w swoim kraju oraz w Polsce.

Reklama

Szpitalne Biuro Pomocy Ukrainie działa w obszarach:

POMOC MEDYCZNA – koordynator obszaru Orest Boiar
Koordynator Obszaru jest odpowiedzialny za przekazywanie informacji pacjentom i potencjalnym pacjentom szpitala narodowości ukraińskiej o zasadach udzielania pomocy medycznej w bialskim szpitalu. Jest odpowiedzialny za indywidualne podejście do pacjentów narodowości ukraińskiej leczonych w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, oddziałach szpitalnych lub Zespole Poradni Specjalistycznych.

POMOC RZECZOWA – koordynator obszaru Andrzej Kozłowski
W szpitalu będą dokonywane zbiórki artykułów spożywczych, odzieży, innych artykułów przemysłowych najbardziej przydatnych i niezbędnych w regionach objętych konfliktem, ze szczególnym uwzględnieniem Szpitala Miejskiego w mieście Rowno, z którym szpital ma zawartą umowę współpracy.

POMOC FINANSOWA – koordynator obszaru Anna Sudewicz
Na potrzeby organizacji zbiórek funduszy na rzecz pomocy Ukrainie, zostało uruchomione specjalne konto Komitetu Społecznego „Szpitalnego Biura Pomocy Ukrainie", na które można przekazywać darowizny finansowe. Zbiórki będą zapowiadane z kilkudniowym wyprzedzeniem. W ramach tej inicjatywy, uruchomiona zostanie funkcjonalność, która pozwoli na dokonywanie wpłat darowizn kartą kredytową poprzez terminal płatniczy. Zbiórki funduszy prowadzone będą przez wolontariuszy Komitetu Społecznego, którzy w określonym dniu przejdą się po kompleksie szpitala ze specjalnie oznaczonymi skarbonkami i terminalem płatniczym. Zbiórki będą przeprowadzane również za pomocą skarbonek stacjonarnych. Skarbonki te umieszczone zostaną w czterech lokalizacjach szpitala tj. przy rejestracji do poradni w wejściu głównym, w Zespole Poradni Specjalistycznych, w budynku Bialskiej Onkologii w wejściu głównym przy rejestracji oraz w Bistro Uzdrowisko.

 

 

WOLONTARIAT – koordynator obszaru Emilia Osak
Głównym zadaniem Koordynatora Obszaru Wolontariatu jest tworzenie bazy chętnych pracowników szpitala do osobistej pomocy. Każdy pracownik szpitala może zgłosić chęć pracy w charakterze wolontariatu w określonych ramach czasowych oraz proponowanym zakresie pomocy. Przewidziana jest praca wolontariuszy w następujących zakresach: pakowanie i sortowanie do wysyłki zebranych towarów, przeprowadzanie zbiórek środków finansowych, indywidualna opieka nad pacjentem narodowości ukraińskiej, opieka nad dziećmi w miejscach zamieszkania rodzin ukraińskich, pomoc osobom starszym pochodzącym z Ukrainy w życiu codziennym, wyjazdy grupowe wolontariuszy na granicę państwa oraz do ośrodków będących dużymi węzłami komunikacyjnymi w celu realizacji zadań wolontariuszy jakie tam występują.

 

Artykuł pochodzi z portalu bialasiedzieje.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy