Reklama

Reklama

Województwo lubelskie: Terytorialsi dalej pomagają strzec granicy

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: 2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej

Województwo lubelskie: Terytorialsi dalej pomagają strzec granicy - Zdjęcie główne

Terytorialsi dalej pomagają strzec granicy | foto 2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Wojska Obrony Terytorialnej prowadzą operację pk. "Silne Wsparcie” w województwach lubelskim i podlaskim. W jej ramach m.in. patrolują tereny objęte stanem wyjątkowym.

Reklama

Zadania żołnierzy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej koncentrują się na wsparciu Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. Wsparcie to ma znaczenie w obszarze wykorzystania sprzętu specjalistycznego, jak płaskodenne łodzie patrolowe, Bezzałogowe Statki Powietrzne FlyEye czy maszty oświetleniowe.

- W działania w ramach operacji "Silne Wsparcie” w województwie lubelskim zaangażowani są również żołnierze OT z innych regionów, m.in. z Podkarpacia, Mazowsza, z województwa łódzkiego i świętokrzyskiego. Ich obecność pozwala zwiększyć potencjał w zakresie wykorzystania sprzętu specjalistycznego, jakim dysponuje WOT oraz zapewnia rotację na stanowiskach - informuje kpt. Damian Stanula, oficer prasowy 2 LBOT.

Terytorialsi wystawiają patrole, posterunki obserwacyjne oraz punkty kontrolne. Wyposażeni w sprzęt termowizyjny i noktowizyjny patrolują obszar przygraniczy województwa lubelskiego. Prowadzą patrole wodne na rzece Bug oraz patrole konne w terenach trudnodostępnych. Cały czas działają również Zespoły Oceny Wsparcia, które monitorują sytuację na terenach objętych stanem wyjątkowym.

- Wspólnym celem funkcjonariuszy Straży Granicznej, policji, żołnierzy wojsk operacyjnych oraz terytorialsów jest ochrona wschodniej granicy Polski i zapewnienie bezpieczeństwa naszej ojczyźnie. Działania te mają bardzo duże poparcie społeczne. Codziennie ze strony mieszkańców rejonów przygranicznych, jak i z całej Polski płyną wyrazy solidarności, wdzięczności i wsparcia dla żołnierzy i funkcjonariuszy - dodaje kpt. Stanula.

Artykuł pochodzi z portalu lublin24.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy