reklama
reklama

Koronawirus: Jak wygląda sytuacja w regionie? Wojewoda lubelski: Odnotowujemy znaczące wzrosty hospitalizacji

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Koronawirus: Jak wygląda sytuacja w regionie? Wojewoda lubelski: Odnotowujemy znaczące wzrosty hospitalizacji - Zdjęcie główne

Jak wygląda sytuacja w regionie? Wojewoda lubelski: Odnotowujemy znaczące wzrosty hospitalizacji | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Wojewoda lubelski przekazał, że w związku z pandemią koronawirusa odnotowywane są wzrosty zakażeń, hospitalizacji. Jednocześnie, dodał, że wzrosty hospitalizacji są też w przypadku dzieci, przy czym prawie wszystkie dzieci wymagające pomocy szpitala, są niezaszczepione przeciwko COVID-19.
reklama

W kraju nadal trwa pandemia koronawirusa. Od kilku dni, codzienne odnotowywane są większe liczby zakażeń. W piątek (28 stycznia) Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 57 262 nowych przypadkach zachorowań i 271 zgonach. W województwie lubelskim pojawiło się 3061 nowych zakażeń, a zmarło 9 osób. Pod względem dynamiki wzrostu zakażeń w całym kraju - na tle innych województw, Lubelszczyzna zajmuje 7. miejsce.

Do sytuacji odniósł się Lech Sprawka - wojewoda lubelski. 

- W układzie powiatowym najwyższy wskaźnik zakażeń na 100 tysięcy mieszkańców ma powiat puławski - 282,2 - przekazał Lech Sprawka. - Na drugim miejscu jest Miasto Lublin - 222,6, potem powiat świdnicki - 197,1, następnie Miasto Biała Podlaska - 186,6, powiat ziemski lubelski - 179,4, powiat łęczyński - 165,3 i Miasto Zamość - 150,4. 

Z kolei najniższe wskaźniki na 100 tys. mieszkańców mają: powiat włodawski - 33,6, powiat radzyński - 35,4, powiat łukowski - 47,5. Pozostałe powiaty mieszczę się w przedziale od 80 do 134.

- Od dwóch dni odnotowujemy znaczące wzrosty hospitalizacji. Wczoraj to było 37 osób więcej niż poprzedniego dnia, natomiast dziś wzrost ten jest większy, bo wynosi 63 - mówił wojewoda. - Obecnie zajętych jest 855 łóżek, w tym 65 respiratorowych, na 1524 dostępne (...). To oznacza, że przekroczyliśmy poziom 50. zajętych łóżek. Jeśli chodzi o miejsca repiratorowe, zajętych jest 30. proc. Ciągle więc mamy spory bufor.

W prawie wszystkich szpitalach są miejsca dla zakażonych. Brakuje ich w: szpitalu przy Jaczewskiego w Lublinie, w Radzyniu Podlaskim, szpitalu papieskim w Zamościu, na oddziale dziecięcym szpitala Jana Bożego w Lublinie i w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie

Wojewoda zaznaczył, że wzrasta też liczba hospitalizacji dzieci, czyli osób poniżej 18. roku życia. Aktualnie hospitalizowanych jest ich 58, co oznacza wzrost o 3 w stosunku do czwartku. - Niemalże wszystkie takie osoby to dzieci i młodzież niezaszczepiona - podkreślił Sprawka.

Oprócz tego, poinformował, że odnotowano spadek w liczbie szczepień przeciwko COVID-19.

reklama
reklama
Artykuł pochodzi z portalu lublin24.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama