Reklama

Reklama

ZS 2 w Lubartowie wysoko w rankingach Perspektyw

Opublikowano: 29 stycznia 2021 13:38
Autor: ZS2 / Kamil Kozioł

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ciężka praca całej społeczności Technikum Zawodowego nr 2 (technik informatyk) w Zespole Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki znowu przyniosła pozytywne efekty. Lubartowska szkoła zajęła szesnaste miejsce w województwie lubelskim w rankingu "Perspektywy 2021".

Reklama

Warto wspomnieć, że z samej Lubelszczyzny w tym zestawieniu zostało umieszczonych aż 57 techników. Ten wynik pozwolił również szkole otrzymać srebrną tarczę Perspektyw. Dodajmy również, że lubartowskie technikum informatyczne z ul. Chopina zostało najwyżej sklasyfikowaną szkoła spośród wszystkich szkół ponadpodstawowych powiatu w odrębnie prowadzonych rankingach liceów i techników. - Cieszy nas fakt, że kolejny raz udowadniamy przynależność do czołówki szkół ponadpodstawowych w województwie lubelskim. To miejsce udało się zdobyć dzięki ogromnemu zaangażowaniu i pracy nauczycieli, którzy stworzyli naszej młodzieży bardzo dobre warunki do rozwoju. Wierzę, że w kolejnych latach poziom nauczania w naszym technikum będzie jeszcze wyższy. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do nauki w murach naszej szkoły. Potrafimy przekazać młodzieży wiedzę i przygotować ich do zawodu. A wszystko to odbywa się w znakomitej atmosferze - powiedziała Anna Wójtowicz, dyrektor Zespołu Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki w Lubartowie. Tegoroczna gala, która miała miejsce 27 stycznia 2021 r. "w samo południe"- jak podkreślali organizatorzy, odbyła się w formule online. Pomimo braku możliwości spotkania się laureatów na żywo, połączenie zdalne dało możliwość bezpośredniego udziału w gali przedstawicielom wszystkich szkół biorących udział w rankingu.

Również I Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki ma się czym pochwalić. W rankingu wszystkich liceów z województwa lubelskiego szkoła z ul. Chopina zajęła miejsce w piątej dziesiątce, co poskutkowało uzyskaniem brązowej tarczy. - Stawka była bardzo silna, dlatego cieszymy się również z tego osiągnięcia. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy uczniom obu szkół osiągniętych wyników i życzymy im powodzenia w kolejnych etapach ich karier - kończy Anna Wójtowicz.

Ranking "Perspektywy" to jedna z najbardziej prestiżowych klasyfikacji w całej Polsce. W tegorocznej edycji sklasyfikowano 499 najlepszych techników w kraju. Głównym kryterium rankingowym są wyniki matur, zarówno z przedmiotów obowiązkowych, jak też dodatkowych. Do tego dochodzą wyniki uczniów z olimpiad oraz egzaminów zawodowych. Najlepszym technikum w Polsce uznano Technikum Mechatroniczne nr 1 w Warszawie. W województwie lubelskim z kolei zwyciężyło Technikum Elektroniczne im. Obrońców Lublina 1939 w Lublinie. W rankingu licealnym sklasyfikowano aż 1000 szkół. Pierwsze miejsce w Polsce zajęło warszawskie XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica. W województwie lubelskim zwyciężyło natomiast lubelskie I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 3 miesiące temu | ocena +2 / -0

    Ucz

    Gdzie informacja o ll lo dlaczego schowane. Czyżby chodzilo o konkurencję

  • 3 miesiące temu | ocena +3 / -0

    obserwator

    liceum prawie 400 miejsc niżej niż II LO. technikum też spadło