Reklama

Żółta strefa w województwie lubelskim

Opublikowano:
Autor:

Żółta strefa w województwie lubelskim - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ministerstwo Zdrowia podało informację, że m.in. miasto Biała Podlaska znajdzie się w tzw "żółtej strefie" w związku ze wzrostem zakażeń koronawirusem.

Informację ministerstwo podało po południu.

 

Przypomnijmy, że na terenie miasta i powiatu odnotowano dziś 33 nowe przypadki koronawirusa. 28 przypadków jest z miasta Biała Podlaska, natomiast pięć z powiatu bialskiego.

 

Restrykcje zaczną obowiązywać od najbliższego piątku.

 

W żółtych strefach w przestrzeni publicznej nie trzeba nosić maseczek lub przyłbic. Należy zachowywać 1,5 metrowy dystans. Wesela i inne imprezy rodzinne mogą odbywać się do 100 osób. W restauracjach i gastronomii trzeba zakrywać usta i nos, jest też limit max. 1 osoba na 4 metry kwadratowe. W kinach będzie limit 25 procent zajętych miejsc.

W strefie żółtej przy organizacji targów i kongresów obowiązuje m.in. limit 1 osoba na 4 metry kwadratowe. W parkach rozrywki i wesołych miasteczkach może przebywać 1 osoba na 5 metrów kwadratowych. Limity w siłowniach i centrach fitness to 1 osoba na 7 metrów kwadratowych. Wydarzenia sportowe mogą odbywać się przy 25 procent widowni.

 

Magdalena Smolińska-Kornas, rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie, poinformowała nas, że ten rekord związany jest z weselem, które zorganizowano przed tygodniem w powiecie bialskim. - Ponad 30 osób jest zakażonych oraz ponad 70 powiązanych z osobami uczestniczymi w tej imprezie weselnej przebywa na kwarantannie. Trwają ustalenia dotyczące wielu osób, stąd też w komunikacie brakuje danych, gdyż wiadomość o wzroście zakażeń spłynęła w nocy – mówi rzeczniczka WSSE.

 

Wskazano, że na tę decyzję wpłynęło kilkadziesiąt nowych przypadków z wesela.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE