Zatrzymany za oszustwo "na policjanta" w powiecie lubartowskim

Policja zatrzymała kolejnego oszusta | foto MK

wiadomosci W ubiegłym roku mieszkanka powiatu lubartowskiego została oszukana metodą na policjanta na kwotę 50 tysięcy złotych. Do tej sprawy i innych z nią powiązanych zostało już zatrzymanych łącznie 12 osób.

KPP Lubartów/JS

Opublikowano: 12 września 2020 09:46 | Aktualizacja: 12 września 2020 09:46

We wrześniu ubiegłego roku do mieszkanki powiatu lubartowskiego zadzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji prosząc o pomoc w zidentyfikowaniu groźnej grupy przestępczej zajmującej się wyłudzaniem pożyczek z wykorzystaniem danych osobowych. Mężczyzna zapytał, czy kobieta posiada rachunki bankowe i w jakich placówkach.  Jeśli tak, to istnieje konieczność zablokowania ich przed dostępem przestępców. Rozmówczyni podała mu loginy i hasła do kont oraz tokeny z kodami. „Funkcjonariusz” polecił, aby ta udała się osobiście do banku, gdzie telefonicznie otrzyma dalsze instrukcje. Kiedy kobieta wraz mężem poszła do placówek bankowych, okazało się, że z kont zniknęło łącznie 50 tysięcy złotych.  Do tej sprawy lubartowscy kryminalni zatrzymali w październiku ubiegłego roku w Lublinie 28-letniego obywatela Białorusi, zaś w Łodzi - 50-letniego mieszkańca tego miasta.  Z kolei w listopadzie ubiegłego roku zatrzymany został 23-letni mieszkaniec Lublina, który poszukiwany był za podobne oszustwa na terenie całego kraju.  W maju tego roku zatrzymano kolejnych dwóch mężczyzn podejrzewanych o udział w tym przestępczym procederze. To mieszkańcy województwa dolnośląskiego oraz wielkopolskiego w wieku 47 i 50 lat.

 

 

Teraz przyszedł czas na kolejną realizację. W miniony czwartek funkcjonariusze wydziału kryminalnego lubartowskiej policji wraz z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie zatrzymali w Łodzi 40 letniego mężczyznę. Jak wynika z ustaleń to on zakładał rachunki bankowe, na które przelewane były skradzione pieniądze. W wyniku jego działania, w innej sprawie poszkodowane zostało małżeństwo na kwotę ponad 219 tysięcy złotych.  Prokurator zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu opuszczania kraju.  Nadzór nad postępowaniem prowadzi Prokuratura Okręgowa w Lublinie. Zatrzymanym za powyższe oszustwa może grozić nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.