Reklama

Reklama

Wojna mediów "na organy": Atakując przeciwnika przywołują Edwarda Gierka i Fidela Castro

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Wojna mediów "na organy": Atakując przeciwnika przywołują Edwarda Gierka i Fidela Castro - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kanał S porównuje treści w miejskiej gazecie do propagandy z czasów Edwarda Gierka. "Lubartowiak" zestawia długie wystąpienia prezesa Tomasiaka w telewizji z przemówieniami Fidela Castro, komunistycznego przywódcy Kuby, który potrafił głosić przemowy przez wiele godzin.

Reklama

 "Lubartowiak" to bezpłatny dwutygodnik wydawany przez Lubartowski Ośrodek Kultury. Wydawca podlega pod Urząd Miasta, w którym rządzi burmistrz Krzysztof Paśnik. Kanał S, telewizja wydawana przez Spółdzielnię Mieszkaniową, ma więc nad sobą prezesa Jacka Tomasiaka. Dwa lata temu obaj szli do wyborów jednolitym frontem jako kandydaci komitetu Wspólny Lubartów. Paśnik przez lata był promowany w spółdzielczej telewizji, którą można zobaczyć w spółdzielczej kablówce oraz internecie.

Ale już latem 2019 r. współpraca między burmistrzem a prezesem zepsuła się po tym, jak Krzysztof Paśnik poparł grupę radnych domagających się podwyżki diet. Stosunki między byłymi przyjaciółmi politycznymi stały się wrogie. Ma to odbicie w podległych im mediach. Oba wzajemnie nazywają się "organami". Tomasiak o "Lubartowiaku" mówi; organ urzędu miasta, wydawca "Lubartowiaka" o Kanale S - organ spółdzielni mieszkaniowej.
Krytykują one nie tylko swoich politycznych bossów, ale także - zwłaszcza ostatnio - siebie nawzajem. Każda okazja jest do tego dobra, nawet jubileusz najstarszej lubartowianki.
A o licytacji, kto przyszedł, a kto nie przyszedł na urodziny i o tym jak obaj wydawcy odnieśli się do odniesień do "umiłowanych" przywódców krajów demokracji ludowej przeczytacie w aktualnym numerze Wspólnoty, dostępnym również na eprasa.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE