Reklama

Wieczór teatralny

Opublikowano:
Autor:

Wieczór teatralny - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości MGBP i Dom Kultury zapraszają na Wieczór teatralny z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru.

Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 24 marca 2018 roku o godzinie 17:00 w sali widowiskowej, 2 piętro budynku biblioteki, ul. Stępnia 6. Wstęp wolny.

- Z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru przygotowaliśmy dla Państwa moc teatralnych wrażeń w postaci występów dwóch znakomitych i wielokrotnie nagradzanych teatrów młodzieżowych. Teatr Panopticum z Lublina zaprezentuje czarną komedię pt. "Terapia", w której Śmierć przybywa do szpitala psychiatrycznego by zabrać ze sobą jednego z pacjentów. Teatr Arteria z Lubartowa wystawi swój najnowszy spektakl z gatunku komedii kryminalnej pt. "Cafe Murder", w którym goście pewnej restauracji wraz z publicznością rozwiążą zagadkę tajemniczego zniknięcia rozkapryszonej panny Rosemary. Obydwa spektakle są znakomitą propozycją na spędzenie sobotniego wieczoru dla widzów w każdym wieku - zachęcają organizatorzy.

Teatr Panopticum "Terapia"

 • Reżyseria: Mieczysław Wojtas
 • Muzyka i przygotowanie wokalne: Piotr Tesarowicz
 • Autor: Kamron Klitgaard
 • Tłumaczenie: Adrian Krać
 • Występują: Paulina Iwan, Emil Janczak, Marcin Lisowski, Wiktor Palak, Jakub Wyszomirski, Oskar Rybaczek, Paweł Stelmach.
 • Czas trwania: 30 min
Teatr Arteria "Cafe Murder"

 • Reżyseria: Adrian Krać
 • Scenariusz: Nathan Hartswick
 • Tłumaczenie: Adrian Krać
 • Występują: Hubert Grodzicki, Wiktor Bronisz, Agnieszka Guz, Jakub Wójcik, Zuzanna Waśkowska, Agnieszka Iwanek, Kinga Cybul, Weronika Wiącek, Anna Szymczak, Wiktoria Urban, Kinga Kożuch
 • Czas trwania: 30 min.
Teatr Arteria

Jesteśmy teatrem amatorskim, grupą ambitnych ludzi, zdeterminowanych w swoim rozwoju artystycznym. Chociaż można nazwać nas amatorami, to jednak nie można odmówić nam predyspozycji na wspaniałych i profesjonalnych aktorów. Jesteśmy ludźmi, w życiu których sztuka odrywa ważną rolę, pomaga w rozumieniu rzeczywistości oraz budowaniu do niej pozytywnego stosunku.

Teatr Arteria został powołany do życia w lutym 2016 roku w Lubartowskim Ośrodku Kultury jako wynik warsztatów teatralnych prowadzonych przez Adriana Krać.

Teatr Arteria ma przede wszystkim za zadanie edukować, przy okazji tworząc sztukę. Instruktor stara się, by aktorzy poznali teatr i aktorstwo w całej swojej rozciągłości stylistycznej. Dlatego spektakle utrzymane są w różnych konwencjach, od czysto dramatycznych po alternatywne.

Teatr Arteria był do tej pory wielokrotnie nagradzany i wyróżniany na regionalnych i ogólnopolskich festiwalach teatralnych.

Teatr Panopticum

Teatr Panopticum Młodzieżowego Domu Kultury „Pod Akacją" w Lublinie rozpoczął swoją działalność artystyczną i edukacyjną w roku 1985.

Skupia głównie młodzież licealną ale także gimnazjalną oraz studencką. Prowadzi szeroko pojętą edukację teatralną; młodzież poznaje warsztat aktorski, pogłębia wiedzę o teatrze, realizuje spektakle i widowiska sceniczne oraz rozwija kulturę teatralną. W Panopticum setki młodych ludzi zdobywały swoje pierwsze doświadczenia i warsztat teatralny, z których wielu zostało znanymi aktorami, reżyserami, scenografami i krytykami teatralnymi współpracującymi z polskimi i zagranicznymi teatrami, filmem, radiem oraz telewizją.

Teatr Panopticum jest laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych nagród, w tym nagrody międzynarodowej organizacji teatralnej ASSITEJ , dwóch „Złotych Masek" zdobytych na Ogólnopolskim Forum Teatrów Młodzieżowych w Poznaniu organizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, nagrody centralnej TKT w Krakowie, i kilku nagród Ministra Kultury I Sztuki , Ministra Edukacji Narodowej oraz TVP 1 .

Wielokrotnie występował w Niemczech i Finlandii stale współpracując z młodymi teatrami niezależnymi oraz ośrodkami polonijnymi. Uczestniczył w Światowym Kongresie Teatralnym i European Youth Theatre Encownter w Ankarze oraz w międzynarodowym projekcie teatralno-ekologicznym Message in a Bottle w Londynie.

O Teatrze Panopticum powstało kilka reportaży telewizyjnych zrealizowanych przez ośrodki regionalne, film dokumentalny TVP 1 Szef , którego bohaterem jest Mieczysław Wojtas. Przez TVP 1 został również zarejestrowany spektakl Realium abstrakcji , nagrodzony „Złotą Maską", kilkukrotnie emitowany na antenie ogólnopolskiej.

Założycielem Teatru Panopticum, kierownikiem artystycznym, reżyserem, „Szefem" (tak nazywa go młodzież), od samego początku jest Mieczysław Wojtas.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE