Reklama

W Rozkopaczewie spłonęła stolarnia. Straty - pół miliona złotych

Opublikowano:
Autor:

W Rozkopaczewie spłonęła stolarnia. Straty - pół miliona złotych - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wstępnie na około 500 tys. zł strażacy oceniają straty po zdarzeniu z Rozkopaczewa w gminie Ostrów Lubelski, gdzie doszczętnie spłonął budynek miejscowej stolarni.

Do zdarzenia strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Lubartowie zostali wezwani o godz. 17.55 w poniedziałek, 6 kwietnia. Gdy mundurowi dotarli na miejsce, ogniem był już objęty cały budynek stolarni. Był to obiekt zaadaptowany z dawnej stodoły, budynek murowany, pokryty blaszanym dachem, o powierzchni około 200 mkw. Na szczęście, w wyniku pożaru nikt nie doznał uszczerbku na zdrowiu. - Budynek uległ całkowitemu spaleniu. A razem z nim znajdujące się w środku oraz przy budynku maszyny i urządzenia do obróbki drewna oraz drewno przygotowane do obróbki. Nadpaleniu uległ także znajdujący się w pobliżu samochód dostawczy, uszkodzona została jego kabina. W parterowym budynku na sąsiedniej posesji ogień uszkodził drzwi prowadzące na strych i częściowo blachę na dachu - wyjaśnia mł. bryg. mgr inż. Dariusz Sierociński, oficer prasowy KPPSP w Lubartowie. - Straty wstępnie oszacowaliśmy na około 500 tys. zł. Na miejsce przyjechali policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej z Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie i to oni pracują teraz nad ustaleniem przyczyn zdarzenia - dodaje strażak.

W akcji brały udział trzy zastępy zawodowych strażaków z JRG Lubartów oraz po dwa zastępy z OSP Ostrów Lubelski i OSP Ludwina oraz po jednym zastępie z jednostek w Rozkopaczewie, Wólce Starej, Jamach, Kamionce i Kaznowie. Interwencja strażaków zakończyła się około godz. 22.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE