Reklama

Reklama

W piątek palenie zniczy pod starostwem, w poniedziałek blokada ronda

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: MK

W piątek palenie zniczy pod starostwem, w poniedziałek blokada ronda - Zdjęcie główne

Pierwszy protest kobiet w Lubarowie odbył się w poniedziałek, planowane są kolejne | foto MK

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Elżbieta Wąs z fundacji Miasto Obywatelskie Lubartów zaprasza na palenie zniczy pod siedzibą starostwa w piątek o godz. 17. W poniedziałek kobiety mają blokować rondo przy ul. Kolejowej.

Reklama

Elżbieta Wąs z fundacji MOL o 17 w piątek zapali znicz pod starostwem.

 

- Miał się odbyć kolejny marsz, ale z powodów osobistych jednego z organizatorów nie odbędzie się. Ponieważ mam na tę godzinę zarezerwowany czas, pójdę pod starostwo zapalić znicz. Nie organizuję żadnej alcji, ale jeśli ktoś chce dołączyć, to zapraszam. Idę tam, żeby poprzeć prawo kobiet do samostanowienia. Nie chodzi mi tyle o prawo do aborcji, bo nie reprezentuję jakichś skrajnie wonościowych pogladów jeśli chodzi o tę kwestię, ale solidaryzuję się z obrońcami praw człowieka. Ten protest łączy osoby o różnych poglądach, które czują się pominięte w ich prawach - mówi Elżbieta Wąs.

 

Protest, który miał się odbyć w piątek, jest planowany na poniedziałek 2 listopada. O 16.30 kobiety mają blokować rondo przy ul. Kolejowej. Protest przeciw wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji odbył się w Lubartowie już w poniedziałek 26 października.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE