Reklama

Uważajmy na maszyny rolnicze

Opublikowano:
Autor:

Uważajmy na maszyny rolnicze - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Tylko wczoraj na terenie powiatu lubartowskiego doszło do dwóch groźnych wypadków, gdzie rannych zostało dwóch mężczyzn. 

Pamiętajmy, że żniwa to też czas kiedy dochodzi do większej liczby zdarzeń z udziałem takich pojazdów. Dlatego policjanci apelują do kierowców o ostrożność i zasadę ograniczonego zaufania na przykład podczas wyprzedzania tego typu maszyn. Tylko wczoraj na terenie powiatu lubartowskiego doszło do dwóch groźnych wypadków z udziałem maszyn rolniczych.

Do pierwszego zdarzenia doszło w miejscowości Niedźwiada Kolonia. Jak wynika ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, 50-latek kierując ciągnikiem rolniczym - samoróbką, zjechał z drogi gruntowej na pole i wypadł z pojazdu. Mężczyzna, mieszkaniec gminy Niedźwiada, w skutek odniesionych obrażeń został przetransportowany śmigłowcem lotniczego pogotowia ratunkowego do szpitala w Lublinie.

Do kolejnego zdarzenia doszło w miejscowości Ciemno, w gminie Kamionka. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że w trakcie jazdy ciągnika rolniczego z przyczepą doszło do awarii. Zaczep przyczepy miał pęknąć i spowodował, że przyczepa zjechała na pobocze uderzając w drzewo. W wyniku tego zdarzenia, znajdujący się na przyczepie 85-letni mężczyzna przewrócił się doznając poważnych obrażeń głowy.

Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności tych wypadków i apelują do właścicieli maszyn rolniczych, aby przed wyjazdem zadbali o ich właściwy stan techniczny- szczególnie jeśli chodzi o oświetlenie, stan układu jezdnego jak również hamulcowego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE