Szpital w Lubartowie wznowił przyjęcia na jeden z oddziałów

Na oddział będą przyjmowani pacjenci, którzy nie potrzebują konsultacji chirurgicznej | foto Pixabay

wiadomosci Dwa dni potrwało wstrzymanie przyjęć na Oddział Chorób Wewnętrznych lubartowskiego szpitala, spowodowane wykryciem zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w placówce. Przyjęć wciąż nie ma natomiast do dwóch innych oddziałów.

dsm

Opublikowano: 25 września 2020 12:06 | Aktualizacja: 25 września 2020 12:11

W piątek, 25 września, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Lubartowie poinformował na swojej stronie internetowej o wznowieniu przyjęć na Oddział Chorób Wewnętrznych. Są jednak pewne zastrzeżenia.

 

Na oddział będą przyjmowani pacjenci, którzy nie potrzebują konsultacji chirurgicznej, z poniższymi jednostkami chorobowymi:
- zaburzenia rytmu serca,
- przewlekła niewydolność krążenia,
- planowa diagnostyka przewodu pokarmowego (z wyłączeniem świeżego krwawienia z przewodu pokarmowego lub jego podejrzenia),
- cukrzyca źle wyrównana,
- przewlekłe niedokrwistości do przetoczenia krwi,
- niewydolność nerek.
 
- Jeśli wszystkie pobrane wymazy od osób z oddziałów dadzą wynik ujemny, to Oddział Wewnętrzny wznowi przyjęcia w dniu jutrzejszym, natomiast Oddział Chorób Płuc w poniedziałek" - mówiła w czwartek Wioleta Wojciechowska, rzeczniczka Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Lubartowie.
 
Jednocześnie nadal wstrzymane są przyjęcia w Oddziale Chorób Płuc i w Oddziale Chirurgicznym Ogólnym. O sprawie pisaliśmy wczoraj - szpital w Lubartowie informował w minioną środę na swojej stronie internetowej o wstrzymaniu wszelkich przyjęć na trzy oddziały. Okazało się bowiem, że chodzi o zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Zakażenia wykryto u dwóch pacjentów i jednego lekarza.
 
W piątkowym raporcie o nowych zakażeniach koronawirusem w województwie lubelskim, rzeczniczka prasowa wojewody lubelskiego poinformowała o wykryciu 59. nowych przypadkach, w tym jednym z powiatu lubartowskiego. Do 25 września potwierdzono łącznie 2350 przypadków zakażenia koronawirusem, odnotowano 1771. ozdrowieńców i zarejestrowano 38 zgonów. Aktualnie 138 osób jest hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem, 6890 poddanych kwarantannie i 115 objętych nadzorem epidemiologicznym.
Komentarze (4)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • miesiąc temu | ocena +1 / -0

  Kibel Polytyk

  Kibel polityka smierdzi

 • miesiąc temu | ocena +3 / -0

  pacjent

  Sylwia przeciez wie co robi

 • miesiąc temu | ocena +0 / -1

  przejezdny

  Kuźwa jaki syf w tym toi toi przy bylym szalecie miejskim, tam burmistrza i radnych wysłać aby załatwiali swoje potrzeby fizjologiczne

 • miesiąc temu | ocena +2 / -5

  pacjent

  No i prawidłowa decyzja. Nie dajmy się zwariować