Reklama

Sukcesy uczniów II LO

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Google Street View

Sukcesy uczniów II LO - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Młodzież II Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Firleja w Lubartowie ma na koncie liczne sukcesy w wielu konkursach.

Do finału Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego, organizowanego przez Katolicki Uniwersytet Lubelski, który odbędzie się 19 kwietnia w Lublinie, zakwalifikowali się: Mateusz Rosa z klasy Ia i Wojciech Zybała z klasy IIIa. Celem Konkursu jest rozwój sprawności logicznych u młodzieży szkół ponadgimnazjalnych oraz popularyzacja wiedzy o logice jako nauce o sposobach jasnego i ścisłego formułowania myśli, o regułach poprawnego rozumowania i uzasadniania twierdzeń. Głównym organizatorem jest Fundacja Rozwoju KUL w Lublinie, a współorganizatorem sprawującym opiekę merytoryczną jest Instytut Filozofii KUL (w szczególności Katedra Logiki KUL). Wielkie brawa i powodzenia w dalszych zmaganiach z królową nauk. Opiekunem uczniów jest nauczycielka matematyki Ewa Biernacka.

28 marca 2018 r. w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Lubartowie odbyły się etapy powiatowe dwóch ogólnopolskich konkursów recytatorskich: XI Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego dla Gimnazjalistów "Przebudzeni do życia" oraz 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, adresowanego do uczniów szkół średnich i dorosłych. Nagrodą w tych konkursach była nominacja do etapu wojewódzkiego. Jury - Anna Kistelska, Główny Instruktor ds. Literatury i Recytacji WOK w Lublinie oraz Jolanta Tomasiewicz, instruktor teatralny i Dyrektor PMDK przyznało dwie nagrody oraz wyróżnienia. W 63. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim nagrodzona została uczennica II LO - Kinga Danił z klasy Ia, która jest podopieczną Rafała Wrotkowskiego. Etap wojewódzki OKR odbędzie się 18. kwietnia w Centrum Kultury w Lublinie.

Emilia Oniszczuk, uczennica klasy Ia, w kategorii "twórczość uczniów szkół średnich i dorosłych", otrzymała pierwszą Nagrodę w XIV Wojewódzkim Konkursie Literackim, organizowanym przez Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie oraz Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie. Uroczysta gala oraz wręczenie nagród laureatom odbyło się w piątek 6 kwietnia br. w siedzibie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej. Uczennice wspiera Rafał Wrotkowski.

W dniu 7 kwietnia odbył się także finał X Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Psychologicznej. Uczennica II LO - Wiktoria Pacek z klasy IIg po raz kolejny zakwalifikowała się do ścisłej dziesiątki finalistów. Wiktoria napisała test konkursowy bardzo dobrze, zajmując trzecie miejscu spośród stu uczestników Konkursu. Pozostałe dwie uczennice szkoły także dobrze poradziły sobie z testem. Magda Skrzypiec z kl. IIa zdobyła 27., a Julia Sidor z kl. Ic 35. miejsce spośród całej setki piszących. Uczennice do zawodów przygotowywała Anna Kowalska.

23 marca z kolei uczniowie II LO brali udział w międzynarodowych zawodach matematycznych Náboj. Dwie pięcioosobowe drużyny, czyli: Weronika Gziut, Mateusz Krojec, Emilia Oniszczuk, Artur Przybysławski, Dominika Wasilewska (drużyna Juniorów) oraz Jan Adamek, Mateusz Budzyński, Kaja Karwacka, Magdalena Skrzypiec, Aleksander Wójtowicz (drużyna Seniorów) udały się do Centrum Sportu Wilanów przy Zespole Szkół nr 79 im. St. Kostki Potockiego w Warszawie. Zadaniem uczestników było rozwiązanie jak największej liczby zadań w czasie 120 minut. Ostatecznie uczniom udało się uzyskać wyniki 24 punktów w kategorii Junior oraz 18 punktów w kategorii Senior, co obu drużynom dało miejsca wśród stu najlepszych zespołów w kraju.

Dominik Malessa, uczeń klasy IIa zajął piąte miejsce w finale Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego "An der KUL ist Deutsch cool!". Do konkursu zorganizowanego po raz piąty przez KUL zgłoszonych zostało 933 uczniów z województwa lubelskiego. W ostatnim finałowym etapie znalazły się jedynie 22 osoby.

Wszystkim uczniom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE