Reklama

Reklama

Sukces II LO w konkursie o losach żołnierza polskiego

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Sukces II LO w konkursie o losach żołnierza polskiego  - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Olimpiada „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972 - 1514. Od Cedyni do Orszy” to konkurs przedmiotowy sprawdzający wiedzę o historii oręża polskiego oraz roli i miejscu Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej w życiu narodu i państwa. Uczniowie z II LO odnieśli sukces w tym konkursie.

Reklama

 

 

Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Firleja w Lubartowie: Wiktor Jabłoński z klasy II i oraz Maciej Wójcicki z klasy II d zakwalifikowali się do drugiego etapu Olimpiady i będą rywalizować na etapie zawodów międzyszkolnych, które odbędą się po powrocie uczniów do nauki stacjonarnej lub przynajmniej hybrydowej.

Organizatorami Olimpiady są: Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejowku, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz oraz Centralna Biblioteka Wojskowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Co roku w zawodach bierze udział niemal 3000 uczniów. Olimpiada rozgrywana jest w trzech etapach, od listopada do czerwca, a jej zwieńczeniem są zawody finałowe w Warszawie, którym towarzyszą atrakcje dla uczestników i ich opiekunów. Zwycięzcy rywalizacji otrzymują cenne nagrody oraz dodatkowe punkty w rekrutacji na wybranych uniwersytetach oraz zwolnienie z matury z historii.

Do zawodów uczniów przygotowywali pani Barbara Kukier i pan Adam Sabat.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy