Reklama

Reklama

Sportowe zawody w RCEZ w Lubartowie na Dzień Dziecka

Opublikowano: 4 czerwca 2021 07:31
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 1 czerwca – w Dniu Dziecka uczniowie Technikum Zawodowego oraz Branżowej Szkoły I Stopnia mogli sprawdzić swoje siły i umiejętności rywalizując w Mistrzostwach Szkoły Dziewcząt i Chłopców w Tenisie Stołowym.

Reklama

Do rozgrywek przystąpiło 23 chłopców i 19 dziewcząt, a najlepszymi tenisistami okazali się Tomasz Muzyka i Agnieszka Wójtowicz.
Uczniowie mogli także wykazać się wiedzą historyczną dotyczącą dokonań polskich olimpijczyków, biorąc udział w konkursie Letnie Igrzyska Olimpijskie i Sukcesy Polskich Olimpijczyków. Po zaciętej rywalizacji zwycięzców konkursu wyłoniono dopiero w dogrywce, a najlepszymi znawcami olimpizmu polskiego okazali się Adrian Krupa, Mateusz Wrotkowski oraz Piotr Nadulski.
Uczniowie klas pierwszych mogli również sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą znajomości dobrych manier, poprawnego zachowania w różnych sytuacjach oraz przestrzegania etykiety na oficjalnych spotkaniach i przy innych okazjach. Osiem zespołów klasowych zmierzyło się w XIII edycji szkolnego Konkursu savoir –vivre. Uczestnicy zmagań konkursowych rozwiązywali test wiedzy sprawdzający znajomość dobrych manier, obowiązujących zwyczajów, form towarzyskich i reguł grzecznościowych stosowanych przy różnych okazjach, a także przygotowali film, plakat lub prezentację, przedstawiające właściwe zachowanie w różnych sytuacjach.  Tu najlepszymi okazali się: Łukasz Buczyński, Paweł Kozyra i Piotr Cymerman.
Integracji klas pierwszych służyła także zorganizowana tego dnia gra terenowa. Każda drużyna miała określoną trasę do przejścia, na której czekały zagadki geograficzne, zadania matematyczno – budowlane oraz wyznaczone do odnalezienia punkty.
Wszyscy uczestnicy imprezy mogli po konkursowych zmaganiach mogli zregenerować swoje siły przepyszną wojskową grochówką przygotowaną w kuchni polowej przez członków Szkolnego Koła Wolontariusza

 

Więcej o inicjatywach w RCEZ czytaj:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 2 miesiące temu | ocena +0 / -0

    Jebwadny Szlag zalogowany

    Ping Pong w kazdym ķlubie rolnika