Reklama

Śmiertelne potrącenie pieszego w Firleju

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: KPP w Lubartowie

Śmiertelne potrącenie pieszego w Firleju - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 59-letni mężczyzna szedł nieprawidłową stroną drogi oraz nie posiadał elementów odblaskowych.

Wczoraj po godzinie 1:00 w nocy na DK-19 w Firleju, w terenie niezabudowanym i nieoświetlonym, na prostym odcinku drogi doszło do tragicznego w skutkach potrącenia pieszego.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, na idącego po niewłaściwej stronie drogi mężczyznę, który nie posiadał elementów odblaskowych, najechał kierujący pojazdem ciężarowym marki Mercedes. W wyniku tego zdarzenia 59-letni pieszy, mieszkaniec Lubartowa, poniósł śmierć na miejscu. Kierujący mercedesem, 55-letni mieszkaniec województwa wielkopolskiego, nie odniósł żadnych obrażeń. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że był trzeźwy.

Teraz policjanci ustalają dokładne okoliczności tego zdarzenia.

Policjanci apelują:

Pamiętajmy, że każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Zachęcamy również do używania odblasków nie tylko poza terenem zabudowanym, ale wszędzie tam, gdzie poruszamy się pieszo. Nośmy odblaski nie po to, aby uniknąć mandatu, ale po to by być widocznym i zwiększyć swoje bezpieczeństwo.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE