Reklama

Reklama

Sąd przyznał gigantyczne odszkodowanie i dożywotnią rentę od szpitala małemu pacjentowi

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Sąd przyznał gigantyczne odszkodowanie i dożywotnią rentę od szpitala małemu pacjentowi - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Szpital w Lubartowie jest w złej kondycji finansowej, a wkrótce jego sytuację może znacznie pogorszyć jedna decyzja sądu. Sąd nieprawomocnie jeszcze nakazał szpitalowi wypłacić małoletniemu pacjentowi 2,7 mln zł odszkodowania z odsetkami.

Reklama

- Nie mamy na to rezerwy. Byliśmy ubezpieczeni od ataku terrorystów, ale nie od tego - przyznaje p.o. dyrektora Sylwia Domagała.


Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Lubartowskiego p.o. dyrektora Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Lubartowie przedstawiała radnym, jak wygląda obecna kondycja finansowa placówki. Starostwo Powiatowe jest bowiem organem tworzącym szpital i niejako nadzoruje jego funkcjonowanie.

 

Sylwia Domagała zwróciła uwagę na problem, o którym dotychczas na forum przy okazji dyskusji o finansach szpitala nie rozmawiano, a mocno rzutuje na finanse szpitala.


- Nie ma rezerwy na odszkodowania. Szpital cały czas uczestniczy w sprawach z powództwa cywilnego pacjentów. Na dziś takich spraw jest 39. Część zakończy się po myśli szpitala. Najbardziej martwi mnie jednak roszczenie pełnomocnika małoletniego pacjenta... - mówiła podczas składania radnym Rady Powiatu raportu o stanie finansów za ub. rok SPZOZ-u Sylwia Domagała.

 

 


(…)
Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty (dostępnym w punktach sprzedaży).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE