Reklama

Reklama

RCEZ w Lubartowie stawia na słońce. Happening o Odnawialnych Źródłach Energii

Opublikowano: 24 czerwca 2021 10:26
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Uczniowie RCEZ popularyzują wiedzę o Odnawialnych Źródłach Energii.

Reklama

23 czerwca 2021r. w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie odbył się happening pod hasłem „Promyki stawiają na Słońce”. Został on zorganizowany przez grupę uczniów biorących udział w konkursie badawczym „Postaw na Słońce”. Konkurs ma na celu rozpowszechnienie wiedzy o mikroinstalacjach OZE (Odnawialne Źródła Energii), czyli urządzeniach, pozwalających wytwarzać energię elektryczną we własnym zakresie na swój użytek. Główny organizator konkursu - Fundacja Banku Ochrony Środowiska - szczególny nacisk kładzie na fotowoltaikę, czyli technologię przetwarzania energii słonecznej na elektryczną. Uczestnicy projektu uświadamiali innych, że pozyskiwanie energii w tradycyjny sposób, czyli przez spalanie węgla, niesie ze sobą niezwykle szkodliwe dla środowiska skutki, ze zmianami klimatycznymi i smogiem na czele. Wierzymy, że zmiana sposobu wytwarzania energii w Polsce, w tym przejście na mikroinstalacje OZE, przyczyni się do poprawienia stanu środowiska.

 


    Konkurs „Postaw na Słońce” składał się z dwóch etapów. Zadaniami konkursowymi etapu pierwszego było zebranie grupy uczniów, którzy zdobędą rzetelną wiedzę na ten temat. Grupa „Promyki” składa się z uczniów klas drugich Technikum Zawodowego kształcących w zawodach technik ekonomista, technik handlowiec, technik elektronik i technik mechanik i liczy siedem osób oraz opiekuna Katarzyny Malczewskiej. Podczas realizacji tego etapu uczniowie zapoznali się z różnymi źródłami pozyskiwania energii oraz przeanalizowali, które źródła energii są najbardziej korzystne dla środowiska naturalnego. W drugim etapie konkursu uczniowie podzielili się zdobytą wiedzą z kolegami ze szkoły, a także z mieszkańcami swojej okolicy. Wiedzę swoją przedstawili w formie prezentacji PowerPoint oraz krótkiego quizu i zaprezentowali ją zdalnie, a także zorganizowali happening dla okolicznych mieszkańców.

 

 

O inicjatywach RCEZ czytaj:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (6)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • miesiąc temu | ocena +0 / -0

  Kuratir

  O doborze kadry decyduje dyr a staristowie

 • miesiąc temu | ocena +0 / -0

  Absolwent

  Problem z nabirem?

 • miesiąc temu | ocena +0 / -0

  Zkola to nie Cyrk

  Ta p.dyrektor z roskopaczewa to polatala z balonikami za staristami i mysli ze szkole reklamo oprowadzi

 • miesiąc temu | ocena +0 / -0

  Kurator Lubelski

  Czy oni maja czas na realuzacje podstawy programowej?

  • miesiąc temu | ocena +0 / -0

   ad

   oto to

   • miesiąc temu | ocena +0 / -0

    Dzieci same wiedzo ktora szkola dobra

    Ta tylko cyrk reklamowy uprawuajo