Reklama

Rajd na 100-lecie niepodległości

Opublikowano:
Autor:

Rajd na 100-lecie niepodległości - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Lubartowskie Towarzystwo Przyjaciół Sportu zaprasza na Rajd na 100-lecie niepodległości.

Wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę, 28 lipca 2018 roku. Zbiórka uczestników odbędzie się o godzinie 9:00 pod Kaplicą MBNP w Lubartowie. Start rajdu o godzinie 10:00.

W trasę wyruszy grupa stu rowerzystów z Lubartowa, którzy pojadą do Jastkowa, gdzie znajduje się cmentarz Legionów Polskich z 1915 r. Jest to obiekt zlokalizowany najbliżej Lubartowa, ściśle związany z wydarzeniami I wojny światowej, w której udział brały odziały polskie dowodzone przez Józefa Piłsudskiego (Bitwa pod Jastkowem 31 lipca – 3 sierpnia 1915). 

Pierwszy postój zaplanowano w Starym Tartaku w Lasach Kozłowieckich. Następnie po dojechaniu na cmentarz w Jastkowie będzie postój regeneracyjny, uczestnicy zostaną zapoznani z historią Bitwy pod Jastkowem. Ponadto złożą wieniec i zapalą znicze na cmentarzu. O godz. 15:30 planowany jest dojazd do Nowego Stawu na Cmentarz Powstańców Styczniowych poległych 25 września 1863, gdzie będzie zapoznanie uczestników z historią potyczki pod Nowym Stawem oraz zapalenie zniczy na cmentarzu. Następnie wspólne ognisko na parkingu leśnym w Kopaninie. Powrót do Lubartowa jest planowany na godz. 17:30.

Wydarzenie pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE