Reklama

Reklama

Przystanek początkowy: Kopernika. Końcowy: Łucka. Za darmo przez Lubartów

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: UM Lubartow

Przystanek początkowy: Kopernika. Końcowy: Łucka. Za darmo przez Lubartów - Zdjęcie główne

Takim autobusem można przemieszczać się po Lubartowie | foto UM Lubartow

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jeśli któreś z testowanych rozwiązań komunikacyjnych spotka się z dużym zainteresowaniem mieszkańców, Urząd Miasta rozważa możliwość wdrożenia go na stałe.

Reklama

Wszystko jest na prąd skutery, hulajnogi, autobus, prezentowane auta – Mercedes, Peugeot, Nissan.  

 

Cykl wydarzeń z okazji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu rozpoczął się w Lubartowie 16 września. Będzie trwał do 22 września, choć niektóre z atrakcji będą dostępne dłużej.

 

– Dzięki temu nasi mieszkańcy będą mogli korzystać z elektrycznych hulajnóg i skuterów przez cały miesiąc – mówi Krzysztof Paśnik, burmistrz Lubartowa.

 

  

Od 16 września do 15 października dostępne będą w Lubartowie hulajnogi (18 sztuk) i skutery elektryczne (5 egzemplarzy), z promocyjnymi stawkami za wypożyczenie.

 

Za odblokowanie hulajnogi korzystający zapłaci 0,50 groszy, za 10 minut użytkowania 2,50 zł, za pauzę 9 groszy za 1 min. Odblokowanie skuterów będzie bezpłatne, za jazdę zapłacimy 2,90 zł za 10 min., za pauzę 9 groszy za 1 min. Pojazdy będzie można wypożyczać i oddawać w specjalnych strefach, m.in. na placu przed ratuszem oraz w wiatach rowerowych przy głównej arterii miasta. Tylko i wyłącznie tam można zostawiać hulajnogi i skutery po ich użytkowaniu.

 

Podczas całego tygodnia będą konkursy organizowane przez partnerów akcji. Będzie można wygrać m.in. auto (do użytkowania przez weekend).

 

 

Celem tygodnia elektromobilności jest zachęcenie mieszkańców do skorzystania ze zrównoważonych środków transportu. W dniu 22 września odbędzie się Dzień bez Samochodu. 

 

Od dzisiaj po Lubartowie jeździ elektyczny autobus. Przejazd jest bezpłatny.

 

 

Podczas tygodnia elektromobilności przeprowadzona zostanie także akcja Honorowego Oddawania Krwi organizowana przez Klub HDK Lewart przy OR PCK w Lubartowie, w dniu 19 września (rejestracja w godzinach 9 do 13).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE