Reklama

Próbowali oszukać seniorów "na wnuczka"

Opublikowano:
Autor:

Próbowali oszukać seniorów "na wnuczka" - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kilka zgłoszeń od mieszkańców o oszustach działających metodą „na wnuczka” otrzymali dzisiaj lubartowscy policjanci. Oszuści podając się za członka rodziny informowali o spowodowaniu wypadku drogowego i prosili o pilne finansowe wsparcie. Bądźmy czujni, nie dajmy się oszukać. Gdy telefon o finansowe wsparcie wzbudzi nasze podejrzenie, należy natychmiast powiadomić Policję dzwoniąc na numer alarmowy 112.

Dzisiaj po godzinie 12.00 do lubartowskiej komendy wpłynęło kilka zgłoszeń od mieszkańców naszego powiatu o próbach wyłudzenia pieniędzy tzw. metodą ,,na wnuczka”. Zgłaszający informowali, że dzwoniące osoby podają się za syna bądź wnuczka i informują o wypadku drogowym, w którym brali udział. Twierdzą, że śmiertelnie potrącili w wypadku człowieka i proszą o wsparcie finansowe, aby uniknąć kary więzienia.

Nie dajmy się oszukać! Każdą taką informację potwierdźmy u innych członków rodziny, bądź też skontaktujmy się z członkami naszej rodziny  ze swojego prywatnego telefonu. Jak twierdzą zgłaszający - oszuści najczęściej dzwonią z prywatnego numeru na telefon stacjonarny.

Pamiętajmy! Nigdy nie podejmujmy żadnych decyzji pochopnie. Kiedy chcemy upewnić się z kim rozmawialiśmy, zadzwońmy sami do tych osób. Nasza czujność i ograniczone zaufanie może uchronić nas przed nieuczciwymi ludźmi, którzy próbują wyłudzić nasze oszczędności. Gdy telefon o finansowe wsparcie wzbudzi nasze podejrzenie, należy natychmiast powiadomić Policję dzwoniąc na numer alarmowy 112.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE