Reklama

Pocisk artyleryjski znaleziony w Wandzinie

Opublikowano:
Autor:

Pocisk artyleryjski znaleziony w Wandzinie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wczoraj w lesie w m. Wandzin został znaleziony pocisk artyleryjski pochodzący z czasów II Wojny Światowej. Jak się okazało, mieszkaniec Lublina, który go odnalazł przy użyciu wykrywacza metalu, posiadał pozwolenie Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Policjanci zabezpieczyli miejsce znaleziska do czasu przyjazdu patrolu saperskiego z Jednostki Wojskowej w Chełmie.

Wczoraj przed  godz. 12:00 dyżurny z lubartowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w lesie w miejscowości Wandzin został odnaleziony niewybuch. Jak się okazało był to pocisk arytleryjski pochodzący z czasów II Wojny Światowej. Mężczyzna który odnalazł niewybuch, posiadał pozwolenie Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków na prowadzenie poszukiwań przy użyciu wykrywacza metali. Miejsce znaleziska zostało zabezpieczone przez policjantów do czasu przyjazdu patrolu saperskiego z Jednostki Wojskowej w Chełmie.

Policjanci po raz kolejny apelują o ostrożność, ponieważ takie znaleziska stanowią duże zagrożenie. Przypominają jednocześnie, że odnalezionych niewybuchów nie należy dotykać ani też próbować przenosić. Natomiast o fakcie ujawnienia ”pamiątek” z czasów II Wojny Światowej należy powiadomić jak najszybciej najbliższą jednostkę Policji.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE