Pijani kierowcy na drogach powiatu lubartowskiego

Policja zatrzymała 3 nietrzeźwych kierowców | foto arch.

wiadomosci Troje nietrzeźwych kierujących zatrzymała policja 11 września. Kobieta miała 1,5 promila alkoholu w organizmie, mężczyźni 2 oraz 3 promile.

JS/KPP Lubartów

Opublikowano: 12 września 2020 09:56 | Aktualizacja: 12 września 2020 09:56

Zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdami tak zakończył się wczorajszy dzień dla amatorów jazdy na podwójnym gazie. Pierwsze zgłoszenie było od przypadkowego kierowcy, który widząc fiata wjeżdżającego na jego pas ruchu zareagował i zatrzymał go. 29-letnia kobieta wjechała mężczyźnie na jego pas ruchu i tłumaczyła, że pomyliły jej się pasy. Zgłaszający zauważył, że kobieta może znajdować się w stanie nietrzeźwości i zawiadomił patrol policji. Po przebadaniu okazało się, że miała ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Samochód odholowano a kobiecie zatrzymano uprawnienia do kierowania pojazdami.

Kolejny nietrzeźwy kierowca wczoraj w godzinach popołudniowych spowodował kolizję w m. Brzeźnica Książęca –Kolonia. 29-latek kierujący samochodem marki Audi podczas omijania zaparkowanego fiata wjechał w ten samochód a następnie wypadł z drogi i wjechał do pobliskiego lasu. Mężczyzna jak się później okazało miał ponad 3 promile. Jemu również policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowania.

Z kolei na ulicy Lubelskiej policjanci zatrzymali 27-latka, który także kierował swoim samochodem na podwójnym gazie. Badanie wykazało ponad dwa promile alkoholu. Mężczyzna jak się również okazało jeździł wbrew sądowemu zakazowi prowadzenia pojazdów. 

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi nawet do dwóch lat pozbawienia wolności, natomiast za kierowanie samochodem wbrew sądowemu zakazowi kierowania nawet do 5 lat więzienia.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.