Reklama

Pamiętajmy o noszeniu odblasków

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: KPP w Lubartowie

Pamiętajmy o noszeniu odblasków - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Noszenie elementów odblaskowych w okresie zimowym, kiedy szybciej zapada zmrok jest niezwykle ważne. To właśnie w tym czasie dochodzi najczęściej do zdarzeń z udziałem pieszych. Dlatego też w trosce o bezpieczeństwo na naszych drogach policjanci apelują o noszenie odblasków.

Przypominamy, że zgodnie z przepisami, pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym powinien posiadać elementy odblaskowe.

Noszenie odblasków w okresie zimowym, kiedy szybciej zapada zmrok jest niezwykle ważne. To właśnie w tym czasie dochodzi najczęściej do zdarzeń z udziałem pieszych.

Po zmroku, pieszy ubrany w ciemny strój jest widoczny przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Pieszy posiadający elementy odblaskowe staje się widoczny nawet z odległości 150 metrów. Jest to szczególnie ważne, gdyż te dodatkowe metry pozwalają kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego.

Jak podkreślają policjanci najważniejsze jest bezpieczeństwo, dlatego też podejmują różne akcje, spotkania profilaktyczne, które mają zachęcać jak największą ilość pieszych do korzystania z elementów odblaskowych.  Nie chodzi tu tylko o tych pieszych poruszających się po zmroku poza obszarem zabudowanym, dotyczy to również tych pieszych którzy poruszają się w obszarze zabudowanym na nieoświetlonych lub słabo oświetlonych odcinkach dróg.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE