Reklama

Paliły się domy w gminie Ostrówek

Opublikowano:
Autor:

Paliły się domy w gminie Ostrówek - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Do dwóch pożarów domów doszło dzień po dniu, 13 i 14 lipca.

- W budynku przebywała jedna osoba, która go opuściła przed przybyciem straży pożarnej - mówi młodszy brygadier Dariusz Sierociński z KP PSP w Lubartowie.

Pożarem były objęte materiały palne nagromadzone na poddaszu budynku. Były to głównie gazety, kartony, styropian, ubrania. Ogień objął powierzchnie około 20 metrów kwadratowych. Przybyli na miejsce strażacy w aparatach ochrony dróg oddechowych przystąpili do akcji gaśniczej. Tlące się materiały usunęli na zewnątrz, przewietrzyli pomieszczenia. Spaleniu uległy materiały nagromadzone na poddaszu budynku, w niewielkim stopniu nadpaliła się też konstrukcja dachu. W akcji uczestniczyły zastępy JRG Lubartów, OSP Ostrówek, OSP Leszkowice, OSP Niedźwiada i OSP Pałecznica.

Dzień później do pożaru doszło w Dębicy. W wyniku pozostawienia na kuchence gazowej naczynia z olejem jadalnym zapalił się sufit kasetonowy. Pożar został ugaszony przed przybyciem straży pożarnej. Strażacy odłączyli instalację elektryczną, wynieśli na zewnątrz butle z gazem i resztki spalonych elementów oraz przewietrzyli pomieszczenia. W działaniach na miejscu zdarzenia uczestniczyły zastępy JRG Lubartów, OSP Dębica, OSP Tarkawica i OSP Ostrówek.

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE