Reklama

Reklama

Opel wjechał do rowu w Lubartowie, kierowca znalazł się pod wodą

Opublikowano: pon, 5 paź 2020 11:43
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W piątek około godz. 21 Opel Astra wjechał do rowu przy ul. Krańcowej. Gdy na miejsce przybyły służby ratunkowe, kierowca miał głowę zanurzoną w wodzie. Nie dawał oznak życia.

Reklama

 

Opel Astra zjechał z drogi do przydrożnego rowu. Pojazd leżał na dachu, częściowo zanurzony w wodzie. Z informacji uzyskanych od osób postronnych wynikało, że autem podróżowało dwóch mężczyzn. W chwili przybycia na miejsce zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej, jeden z mężczyzn znajdował się na zewnątrz samochodu, poruszał się o własnych siłach. Druga z osób podróżujących Oplem uwięziona była wewnątrz pojazdu. Mężczyzna znajdował się na miejscu kierowcy, z głową zanurzoną w wodzie - nie dawał żadnych oznak życia.

 

Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz oświetleniu terenu działań. Następnie wykonano dostęp do osoby uwięzionej przy użyciu narzędzi hydraulicznych. Poszkodowanego ewakuowano z wnętrza pojazdu na desce ortopedycznej, a następnie przekazano Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

 

Dalsze działania polegały na pomocy ratownikom medycznym podczas prowadzenia resuscytacji krążeniowo oddechowej poszkodowanego. Obaj mężczyźni zostali przetransportowani do szpitala. Podczas działań ruch w miejscu zdarzenia był całkowicie zablokowany.

Po czynnościach ratowniczych pojazd został postawiony na koła i wyciągnięty z rowu Odłączona została instalacja elektryczna i gazowa. Na miejscu wypadku czynności dochodzeniowe prowadzone były przez Policję. W zdarzeniu udział brały 2 zastępy JRG Lubartów oraz zastępy OSP w Brzezinach i OSP w Wólce Rokickiej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE