Reklama

Reklama

Międzyrzeccy uczniowie wyruszą na staż oraz kursy i szkolenia do Włoch

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Międzyrzeccy uczniowie wyruszą na staż oraz kursy i szkolenia do Włoch - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Uczniowie oraz nauczyciele Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Marii Dąbrowskiej w Międzyrzecu Podlaskim wyruszają na staż oraz kursy i szkolenia zagraniczne do północnych Włoch

Reklama

Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Marii Dąbrowskiej w Międzyrzecu Podlaskim niebawem wezmą udział w stażu zagranicznym, a nauczyciele szkoły będą uczestniczyć w szkoleniach i kursach zagranicznych w północnych Włoszech w ramach akredytowanego projektu realizowanego ze środków Unii Europejskiej, Programu Erasmus+, sektora Kształcenie i Szkolenia Zawodowe. Projekt dedykowany jest 35 uczniom klas II oraz III o profilach technik informatyk, technika ekonomista oraz technik organizacji reklamy oraz nauczycielom w ramach kursów i szkoleń.

Realizacja projektu przewidziana jest na 15 miesięcy i kończy się z dniem 30 listopada tego roku. Termin realizacji przypada na czerwiec 2022 roku. Organizacją przyjmującą,  odpowiedzialną z organizację stażu zagranicznego, jest MEL TRAINING CENTER S.R.L.S. Udział w projekcie jest bezpłatny, uczestnicy projektu będą mieli zapewnione zakwaterowanie, wyżywienie oraz transport do miejscowości Cattolica, w rejonie Cattolica Romania, w której odbędą dwutygodniowy staż. Projekt jest realizowany w ramach akredytacji, którą Zespól Szkół Ekonomicznych im. Marii Dąbrowskiej w Międzyrzecu Podlaskim otrzymał na lata 2021-2027.  Na jego realizację szkoła otrzymała budżet w wysokości 75 461 euro.

 W związku z projektem dyrekcja szkoły wspólnie z nauczycielami i uczniami dokonała analizy potrzeb szkoły i wyznaczyła główne cele projektu. Odpowiedzią na potrzeby uczniów oraz nauczycieli szkoły jest mobilność zagraniczna realizowana w ramach akredytowanego projektu, wspólnie z włoskim partnerem MEL TRAINING CENTER S.R.L.S, która odbędzie się w terminie od 12 do 25 czerwca br. Projekt będzie realizowany również w roku szkolnym 2022/2023 i weźmie w nim udział 50 uczniów klas pierwszych.

 

- Projekt ma na celu zwiększyć zainteresowania młodzieży kształceniem zawodowym poprzez zapewnienie atrakcyjnej oferty edukacyjnej dostosowanej do potrzeb rynku pracy, wzbogacić ofertę kształcenia zawodowego poprzez wykorzystanie dobrych praktyk w zakresie narzędzi oraz metod pracy i współpracy placówek kształcenia zawodowego i pracodawców w innych krajach Europy oraz poszerzyć kompetencje kadry poprzez poznanie nowych narzędzi i metod pracy oraz poprzez rozwój kompetencji językowych. Nauczyciele w ramach mobilności zagranicznej we Włoszech poszerzą kompetencje z zakresu ICT, narzędzi oraz programów informatycznych, MS Office, a uczniowie wzbogacą swoje umiejętności zawodowe  jak i językowe - mówi Izabela Hodun w ZSE w Międzyrzecu Podlaskim.

 

W ramach przygotowania do uczestnictwa w projekcie uczniowie wezmą udział w zajęciach przygotowawczych z języka angielskiego, zajęciach kulturowych z elementami języka włoskiego oraz w warsztatach pedagogiczno - psychologicznych z elementami BHP.  Po ogłoszeniu wyników rekrutacji wyznaczony zostanie termin zajęć przygotowawczych oraz zorganizowane zostanie spotkanie z uczestnikami wyjazdu w celu podpisania umów oraz porozumień dotyczących programu wyjazdu na staż zagraniczny.

- Na spotkaniu zostaną przedstawione cele projektu, program pobytu, program praktyk, program podróży, warunki ubezpieczenia oraz zakwaterowanie w trakcie pobytu za granicą - dodaje Hodun.

Artykuł pochodzi z portalu miedzyrzec.24wspolnota.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy