Reklama

Marsze z Mikołajem i II LO

Opublikowano:
Autor:

Marsze z Mikołajem i II LO - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne „AZYMUT”, działające w II Liceum Ogólnokształcącym im. P. Firleja w Lubartowie już po raz siódmy zorganizowało Mikołajkowe Marsze na Orientację o Puchar Burmistrza Miasta Lubartów.

91 osób stawiło się 4 grudnia w II LO, by rywalizować w marszach organizowanych pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Lubartów. O godzinie 8.40 rozpoczęło się szkolenie dla początkujących, a o godz. 9.00 przybyłych gości powitały: Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Ewa Sędzimierz (reprezentująca Burmistrza Lubartowa) oraz Dyrektor II LO w Lubartowie - Halina Zdunek. Od 9.20 na trasę zaczęły wychodzić pierwsze drużyny, zaopatrzone w czekoladowe „mikołaje”, kanapki i napoje ufundowane przez Radę Rodziców II LO i Fundację RECAL.

Marsze podzielone były na trzy kategorie:

  • TP dla szkół podstawowych, z jednym etapem liczącym 4800 m, podczas którego trzeba było potwierdzić 8 punktów kontrolnych, a na wykonanie zadania przewidziano 130 minut;
  • TM dla szkół gimnazjalnych wymagała pokonania dwóch etapów. Pierwszy liczył 5 km i do potwierdzenia było 8 punktów kontrolnych i 1 punkt kontrolny LOP oraz zawierał dodatkowe zadanie, podczas którego trzeba było wykazać się wiedzą geograficzna i matematyczną. Etap drugi dla tej kategorii to „Puzzle”, z długością trasy 1,8 km i zadaniem dodatkowym, które polegało na ułożeniu z pociętej mapy słowa z punktów kontrolnych, a wyraz ten był częścią nazwy lubartowskiego klubu;
  • TJ dla szkół ponadgimnazjalnych również przewidywała dwa etapy. Uczniowie w pierwszym etapie mieli do pokonania trasę o długości 1800 m i konieczność potwierdzenia 6 punktów kontrolnych, podczas gdy skala mapy pozostawała nieznana i dodatkowym utrudnieniem była mapa w kawałkach. Młodzież w drugim etapie przemierzyła 5 000 m, maszerując z mapą w sali 1: 10 000, a do potwierdzenia mając 7 punktów kontrolnych i 2 punkty kontrolne LOP oraz wykonanie zadania dodatkowego.
Marsze pozwoliły na bliższe poznanie miasta Lubartów oraz zdobycie kolejnych punktów na odznakę turystyczną - Imprezy na Orientację. Pogoda na szczęście dopisywała i mimo niskiej temperatury, jak i zaciętej rywalizacji, śmiech towarzyszył wszystkim uczestnikom .

Na zakończenie imprezy Dyrektor II LO Halina Zdunek wręczyła najlepszym zawodnikom puchary, medale i nagrody ufundowane przez Burmistrza Miasta i Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Wyniki VII Mikołajkowych Marszów na Orientację o Puchar Burmistrza Miasta Lubartów przedstawiają się następująco:

Kategoria szkół podstawowych (TP):

1 miejsce: Mateusz Budzyński, SP 3;

2 miejsce: Michał Kosior, Bartłomiej Olek, Bartosz Pomarski, SP 4;

3 miejsce: Dawid Kot, Jakub Sykut, Paweł Drygas, SP 4.

Kategoria gimnazjów (TM):

1 miejsce: Wiktoria Pacek, Wiktoria Waśkowicz, Aleksandra Kukiełka, G2;

2 miejsce: Michał Krzyżanowski, Monika Sitarz, Karolina Połowska, G2;

3 miejsce: Aleksandra Czerwińska, Dominika Małyska, Justyna Cieniuch, G2.

Kategoria szkół ponadgimnazjalnych (TJ):

1 miejsce: Dominik Melchior, Bartłomiej Goluch, II LO;

2 miejsce: Lidia Dybała, Iga Topyła, Izabela Zbiciak, II LO;

3 miejsce: Natalia Kosior, Katarzyna Gaweł, Wiktoria Babczyńska, II LO.

Konkurs z RECALEM:

Zwycięstwo: Jan Kolano i Łukasz Kaczor, G1.

Opiekunami „AZYMUTU”, którym zawdzięczamy przygotowanie imprezy, są pani Iwona Bronst i pani Katarzyna Płaszczewska, nauczycielki II LO. Budowniczym etapów i sędzią głównym był Mateusz Kapitan, absolwent II LO.

Przedstawicielom szkół oraz ich opiekunom: Urszuli Żurawskiej, Bartłomiejowi Marzędzie, Rafałowi Pietruszce, Sławomirowi Zdunkowi, Romanowi Denisiukowi II LO w Lubartowie dziękuje za udział w imprezie, a zwycięzcom organizatorzy gratulują i życzą dalszych sukcesów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE