Reklama

Reklama

Literackie i plastyczne sukcesy uczniów RCEZ w Lubartowie

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości „Każdy może być Aniołem" – takie hasło towarzyszyło IX Wojewódzkiemu Konkursowi Literackiemu i Plastycznemu „Mój Anioł" organizowanemu przez Młodzieżowy Dom Kultury w Krasnymstawie pod honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty i Starosty Krasnostawskiego.

Reklama

W Konkursie doceniony i nagrodzony został talent plastyczny i literacki uczniów Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej. Karol Borzęcki z klasy II Technikum Zawodowego kształcącego w zawodzie technik mechanik nagrodzony został za opowiadanie zatytułowane "Aniołowie". W kategorii plastycznej nagrodę uzyskał Patryk Panek z klasy II Technikum Zawodowego kształcącego w zawodzie technik elektronik za rysunek przedstawiający samotnego anioła.

 

Konkurs miał na celu odkrywanie młodych talentów oraz stworzenie im możliwości publicznej prezentacji swojej twórczości, inspirowanie młodzieży do własnej pracy twórczej, rozwijanie wrażliwości i poczucia piękna. W obecnym trudnym czasie zagrożenia zdrowia i życia organizatorzy zachęcali do  zwrócenia szczególnej uwagi na właściwe postawy społeczne i obywatelskie każdego człowieka, poczucie odpowiedzialności za siebie i innych, a także ukazania wysoce moralnych postaw godnych  naśladowania. Konkurs cieszył się wielką popularnością wśród uczniów całego województwa lubelskiego, o czym świadczy fakt, że wpłynęło na niego blisko siedemset prac plastycznych oraz ponad osiemdziesiąt prac literackich - poetyckich i prozatorskich.

Uczniowie RCEZ po raz kolejny udowodnili, że okres pandemii to nie tylko nauka zdalna, ale również czas na rozwijanie swoich pasji i zainteresowań.

Opiekunem uczniów jest nauczyciel języka polskiego w RCEZ Agnieszka Sachar

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy