Koronawirus w szkole w Niemcach. Zakażenie wykryto u pracownika placówki

- Stan zdrowia zakażonego pracownika szkoły jest dobry - informuje dyrektor | foto Pixabay

wiadomosci Część klas Technikum i Liceum Ogólnokształcącego z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Niemcach musi tymczasowo przejść na nauczanie hybrydowe. Wszystko przez koronawirusa - zakażenie wykryto u jednego z pracowników.

Dominik Smagała

Opublikowano: 25 września 2020 08:42 | Aktualizacja: 25 września 2020 08:42

W piątek (25 września) i najbliższy poniedziałek osiem klas Technikum oraz dwie klasy Liceum Ogólnokształcącego z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Niemcach będą uczyć się w systemie zdalnym, czyli z domu. Pozostałe cztery klasy z tej placówki uczą się normalnie, w budynku szkoły. To działania podjęte w oparciu o wytyczne Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie ze względu na pojawienie się przypadku potwierdzonego COVID-19 u jednego z pracowników szkoły.

 

- We wtorek wracamy do normalnej pracy. Uczniowie z klas, które uczą się zdalnie, nie przebywają na kwarantannie ani pod nazdorem epidemiologicznym. To takie profilaktyczne oddalenie - uspokaja Elżbieta Rudnicka, dyrektor ZSP w Niemcach. - Przedstawiciele powiatowego inspektora sanitarnego uczulali nas, by zalecić obserwowanie się uczniów i pracowników w kierunku objawów. Nie mamy więcej wskazówek. Działamy w oparciu o procedury obowiązujące w takiej sytuacji: opinię sanepidu, zgodę organu prowadzącego, informację do kuratorium - dodaje dyrektor.

 

To pierwszy przypadek, gdy zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 wpływa na funkcjonowanie ZSP w Niemcach.

 

- Stan zdrowia zakażonego pracownika szkoły jest dobry. Wszyscy pozostali pracownicy szkoły nie wykazują żadnych objawów chorobowych, są zdrowi.  Pracują na normalnych zasadach, są w szkole - zaznacza Elżbieta Rudnicka.

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • miesiąc temu | ocena +0 / -0

    Panstwowy Zajlad Ubezspieczeniowy

    Czy nauczyciele Ci starsi maja wykupiony dodatkowy pakiet ibezpieczeniowy?