Reklama

Kolizje z udziałem nieletnich rowerzystów

Opublikowano:
Autor:

Kolizje z udziałem nieletnich rowerzystów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Do dwóch zdarzeń z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego doszło w sobotę na drogach powiatu. W miejscowości Skrobów 12-latka wymusiła pierwszeństwo przejazdu doprowadzając do zderzenia z nissanem. Kolejne zdarzenie miało miejsce w Lubartowie na ul. Cichej. Tym razem to kierujący pojazdem volkswagenem nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu jednośladem. 

Do dwóch zdarzeń z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego doszło wczoraj na drogach powiatu.

Pierwsza kolizja miała miejsce wczoraj tuż po godz. 11:00 w miejscowości Skrobów. 12-letnia kierująca rowerem nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu doprowadzając do zderzenia z pojazdem m-ki Nissan. 63-letnia kierująca nissanem, mieszkanka gm, Lubartów była trzeźwa. Dziewczynka została przewieziona do szpitala w Lublinie. Na szczęście nie odniosła groźnych obrażeń.

Kolejne zdarzenie miało miejsce o godz. 21:00 na ul. Cichej w Lubartowie. Kierujący pojazdem m-ki VW podczas skręcania w drogę poprzeczną nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu rowerem. Tak jak w poprzednim przypadku 11-letni rowerzysta nie odniósł poważnych obrażeń. 22-letni kierujący osobówką, mieszkaniec gm. Kamionka, był trzeźwy. Policjanci, za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym skierowali wniosek o ukaranie do Sądu oraz zatrzymali mężczyźnie uprawnienia do kierowania.

Ładna pogoda sprzyja rowerowym wyprawom. Niestety jest też więcej zdarzeń z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego, czyli pieszych i kierujących jednośladami. Pamiętajmy, że w przypadku zdarzenia to oni zazwyczaj odnoszą najcięższe obrażenia, bo nie chronią ich pasy, poduszki bezpieczeństwa czy strefy zgniotu. Dlatego też policjanci apelują o ostrożność na drodze do wszystkich uczestników ruchu drogowego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE