Reklama

Kładł konary na drogach w Lasach Kozłowieckich, mógł doprowadzić do tragedii

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: https://www.lublin.lasy.gov.pl

Kładł konary na drogach w Lasach Kozłowieckich, mógł doprowadzić do tragedii - Zdjęcie główne

Konary, które mężczyzna kładł na drogach stwarzały zagrożenie | foto https://www.lublin.lasy.gov.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mężczyzna kładł konary na drogach i ścieżkach rowerowych. Pracownik nadleśnictwa mijając konar samochodem wypadł z drogi. Sprawcę ujęli strażnicy leśni we współpracy z policją.

Niebezpieczne zdarzenie opisał na stronie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie Jerzy Reja, główny specjalista ds. Straży Leśnej.

 

Jeden z podleśniczych chcąc ominąć konar wypadł poza drogę o mało nie uderzając w stojące przy niej drzewa. Zjawisko to przybrało niebezpieczny charakter, dlatego strażnicy leśni podjęli działania zmierzające do ustalenia jego przyczyny - pisze Jerzy Reja.

 

Sprawca został ujęty dzięki monitoringowi zainstalowanemu w lesie. Na nagraniu zarejestrowanym 16 sierpnia widać mężczyznę w bluzie z kapturem, który przetacza konar. Został zatrzymany przez Straż Leśną 23 sierpnia. Przybyli na miejsce policjanci wylegitymowali mężczyznę, który okazał się mieszkańcem powiatu lubartowskiego i sporządzili wniosek do sądu o ukaranie. Jak informuje sierż. Jagoda Stanicka z KPP w Lubartowie, mężczyzna będzie odpowiadał z art. 91 Kodeksu Wykroczeń.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE