Reklama

Dopalacze to śmiertelne zagrożenie!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: KPP w Lubartowie

Dopalacze to śmiertelne zagrożenie! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W sobotę sąd w Lubartowie zastosował tymczasowy areszt wobec 20-letniego mieszkańca powiatu lubartowskiego, który zajmował się dystrybucją środków odurzających i substancji psychotropowych w tym tzw. dopalaczy.

W czwartek lubartowscy kryminalni na terenie jednej z miejscowości w gminie Ostrówek zatrzymali 20-letniego mężczyznę. Z posiadanych informacji wynikało, że może on zajmować się procederem dystrybucji substancji psychotropowych, odurzających oraz tzw. dopalaczy.

Funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli w miejscu zamieszkania młodego mężczyzny susz konopi indyjskich oraz substancję psychotropową niewiadomego pochodzenia. Wczoraj zatrzymany 20-latek został doprowadzony do Prokuratury.

Mężczyźnie za dystrybucje środków odurzających, substancji psychotropowych w tym tzw. dopalaczy oraz przemyt transgraniczny grozić może do 10 lat pozbawienia wolności. W sobotę sąd w Lubartowie zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt.

Funkcjonariusze ostrzegają! Dopalacze to śmiertelne zagrożenie dla zdrowia i życia ludzkiego. Powodują one w szybki i nieodwracalny sposób zmiany w organizmie człowieka, dlatego reagujmy, jeśli wiemy, że ktoś po nie sięga. Jeżeli mamy wiedzę nt. osób oferujących do sprzedaży dopalacze przede wszystkim poinformujmy o tym Policję – uchronimy w ten sposób innych przed poważnym niebezpieczeństwem, dzięki czemu możemy uratować komuś życie. Producenci dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem, a nie zdrowiem kupujących. Zażywanie dopalaczy i innych środków jest groźne z uwagi na to, iż w ich składzie często znajdują się substancje niewiadomego pochodzenia. Może to powodować szereg różnych reakcji organizmu ze śmiercią włącznie. Sprzedaż dopalaczy odbywa się najczęściej za pośrednictwem Internetu i funkcjonujących tam sklepów. Policjanci prowadząc postępowania blokują takie strony, by kolejne osoby nie były narażane na utarte życia bądź ciężki uszczerbek na zdrowiu.

Policjanci przestrzegają wszystkich przed zażywaniem tych niebezpiecznych substancji.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE